Siódma doroczna konferencja Prague Media Point odbędzie się w dniach od 1 do 11. grudnia 2020 i trwać będzie sześć dni, warsztaty praktyczne odbędą się 12 i 13 grudnia. Ponieważ tylko w tym roku będziemy online, masz wyjątkową okazję, aby dołączyć do grupy międzynarodowych dziennikarzy, ekspertów medialnych i naukowców, gdziekolwiek jesteś.

Termin: 1.-11. grudnia 2020
Rejestracja bezpłatna:  www.praguemediapoint.com/tickets 

W tym roku tematem przewodnim jest What’s Working (Co działa), a my skupimy się na udanych projektach i podejściach, którymi można się zainspirować i spróbować przenieść je do innego środowiska.

Program obejmie 36 dyskusji podzielonych na 4 główne panele tematyczne. Oto fragmenty programu:

Segment wolności mediów

Wystąpi m.in. Roman Imielski, zastępca redaktora naczelnego Gazety Wyborczej, oraz András Földes, dziennikarz nowopowstałej Telex.hu. Segment dotyczący zmian klimatycznych skoncentruje się na stosowaniu praktyk dziennikarskich zorientowanych na rozwiązania. W segmencie COVID-19 Karin Wahl-Jorgensen, profesor w Cardiff School of Media, Journalism and Culture, przedstawi wyniki swego badania południa nad wpływem koronawirusa na pracę lokalnych dziennikarzy. Segment różnorodności zostanie przedstawiony przez Gro Engena z norweskiej telewizji publicznej z prezentacją na temat konstruktywnego formatu debaty.

Warsztaty na temat bezpieczeństwa cyfrowego i osobistego

Z udziałem wielokrotnie nagradzanego dziennikarza śledczego Stevana Dojcinovica. Dla dziennikarzy z Czech, Słowacji, Węgier i Polski bezpłatnie.

Wzrost i innowacje – jak organizacje mogą sobie same pomóc

Ten dzień będzie poświęcony komunikacji z publicznością.

Wystąpi Jennifer Brandel, założycielka Hearken, Oriana Leckert z Kickstarter, czy David Skok, redaktor naczelny The Logic i inni.

Punkt widzenia naukowców

Z szeregu prezentacji przywołajmy np. Astrid Gynnild, profesor na Uniwersytecie w Bergen, która badała aplikacje śledzące dotyczące pandemii koronawirusa.

Dziennikarstwo śledcze

Tego dnia skupimy się na niektórych z najważniejszych ostatnich spraw śledczych, takich jak Group America, śledztwo w sprawie amerykańsko-serbskiego gangu narkotykowego, o którym będzie mówił Stevan Dojcinovic z KRIK, czy Biblioteka Kočnera – projekt, który udostępnił dziennikarzom informacje uzyskane w śledztwie prowadzonym w sprawie zabójstwa Jána Kuciaka. Projekt ten przedstawi Pavla Holcová z investigace.cz.

Podczas konferencji odbędą się również praktyczne warsztaty.

Pełen program

www.praguemediapoint.com/program-2020 

**
Prague Media Point to coroczna międzynarodowa konferencja poświęcona zmianom w środowisku medialnym i aktualnym wyzwaniom stojącym przed mediami. Jej celem jest łączenie najlepszych naukowców, dziennikarzy, wydawców i innych ekspertów w dziedzinie klasycznych i nowych mediów. Prague Media Point to wyjątkowe międzynarodowe spotkanie organizowane przez KEYNOTE i Transitions organizację non-profit.

Konferencja odbędzie się pod patronatem Zdenka Hřiba, Prezydenta Miasta Stołecznego Praga.

Projekt wspierają: Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki, Czesko-Niemiecki Fundusz na rzecz Przyszłości, Ambasada USA w Pradze, Heinrich-Böll-Stiftung Praga, Ambasada Holandii w Pradze, Ambasada Brytyjska w Pradze, Ambasada Kanady w Pradze, Austriackie Forum Kultury, Deutsche Welle , Syndykat dziennikarzy Republiki Czeskiej, Denník N, Albanian Media Institute, Radio Wolna Europa, Magyar Hang, Katedra dziennikarstwa i studiów medialnych – Uniwersytet Masaryka, Hungarian Center for Independent Journalism, Instytut Nauk o Komunikacji i Dziennikarstwa – Uniwersytet Karola, Uniwersytet Marii Curie-Sklodowskiej w Lublinie, Hospodářské noviny, KRIK, Krytyka Polityczna, Radio Free Europe / Radio Freedom, Outriders, Budapest Metropolitan University, Balkan Investigative Reporting Network, Project Syndicate, Krytyka Polityczna, Media Diversity Institute, European Journalism Center, European Endowment for Democracy, European Journalism Observatory i Fundacja na rzecz niezależnego dziennikarstwa.

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij