Kraj

Spór o narkoturystykę w Holandii

Kontynuacja sprawy Kory Jackowskiej, relacja z wysłuchania obywatelskiego w Sejmie RP "Skutki stosowania polskiej ustawy narkotykowej", walka z narkoturystyką w Holandii, uprawy koki w Peru rosną, spadek liczby uzależnionych od cracku w Wielkiej Brytanii.

Warszawski sąd zastanawia się publicznie czy Kora jest poczytalna

Sąd uznał, że zasadne byłoby przeprowadzenie opinii biegłego, który miałby sprawdzić czy znana wokalistka jest uzależniona od narkotyków oraz czy była poczytalna w momencie popełniania przestępstwa. Śmieszne czy straszne?

Więzienie za skręta?

Relacja video z wysłuchania obywatelskiego w Sejmie RP, zorganizowanego przez wice marszałkini Sejmu Wandę Nowicką, Biuro Rzecznika Praw Osób Uzależnionych oraz Polską Sieć Polityki Narkotykowej, które odbyło się 12 września 2012.

Walka z narkoturystyką w Holandii- tamtejszym gminom się to nie podoba

Nowe prawo, wprowadzone w maju tego roku zakłada, że w przygranicznych miejscowościach użytkownikami coffe shopów mogą być jedynie Holendrzy. Kłopot z tym tylko taki, że czarny rynek rozkwitł na ulicach, przychody z turystyki maleją a oczekiwanych korzyści jakoś brak. Kolejne miasta poczynając od Maastricht wszczynają bunt.

Uprawy koki w Peru rosną – o 5.2% w 2011 roku

Kraj ten zajmuje obecnie drugie miejsce jeżeli chodzi o światową produkcję kokainy, wyprzedza go jedynie Kolumbia. Inspirowana przez ONZ walka z uprawami nie przynosi upragnionych rezultatów. Pola koki w magiczny sposób zmieniają lokalizację, na każde zniszczone przypadają dwa nowe.

Liczba młodych dorosłych, którzy potrzebują leczenia z powodu uzależnienia od heroiny lub cracku w Wielkiej Brytanii spada z roku na rok

Tegoroczny spadek to aż 23%. Jedyną grupą Brytyjczyków wśród której zapotrzebowanie na taką terapię wciąż rośnie to osoby powyżej 40- tego roku życia. Wiele z nich to ofiary heroinowego boomu lat osiemdziesiątych.

Źródła: Gazeta Wyborcza, Wprost, Polska Sieć Polityki Narkotykowej, Guardian.

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij