Kraj

Narkotykowe kontrole drogowe

Osoby które dwa dni wcześniej paliły marihuanę są tak samo surowo traktowane jak osoby które paliły przed godziną,  jako osoby prowadzące pod wpływem narkotyków.

Policja w Polsce pierwszy raz na masową  skalę postanowiła poddać kontroli kierowców na zawartość narkotyków w organizmie.  Uruchomiony w tym celu program DRUID w UE i Polsce budzi poważne zastrzeżenia.  Założenie tego projektu są proste: przez dwa lata w dzień i w nocy losowo wybrani kierowcy byli badani na zawartość alkoholu, narkotyków i silnych, niebezpiecznych leków, wnioski zaś są kontrowersyjne i niepewne. Jeżeli w przypadku alkoholu badanie jest proste i miarodajne, tak w przypadku narkotyków,  których śladowe ilości utrzymują się w organizmie do paru dni lub nawet tygodni po zażyciu, już niekoniecznie. Osoby które dwa dni wcześniej paliły marihuanę są tak samo surowo traktowane jak osoby które paliły przed godziną,  jako osoby prowadzące pod wpływem narkotyków, co jest oczywiście kardynalnym nieporozumieniem i niesprawiedliwością.

[źródło: Tygodnik Motor, 15.02.2010]

__
Ten artykuł nie powstałby, gdyby nie wsparcie naszych darczyńców. Dołącz do nich i pomóż nam publikować więcej tekstów, które lubisz czytać

Zamknij