Kraj

Fotorelacja: VI Juchy Soundsystem Festival

Wydarzenie łączy muzykę i dobrą zabawę z edukacją i profilaktyką. Idea narodziła się w roku 2010 i od tego czasu organizatorzy starają się łamać tematy tabu oraz tworzyć obszar do szczerej rozmowy o narkotykach oraz zagrożeniach, jakie za sobą niosą.

Praca przy tworzeniu festiwalu to dobre narzędzie rozwijacie kompetencje społeczne,  to młodzi ludzie są głównie zaangażowani w jego realizację. Publiczność aktywnie włącza się w otwarte debaty o używani substancji psychoaktywnych. Tematem tegorocznej dyskusji była kwestia powiązania używania narkotyków/dopalaczy i zakażeń wirusem HIV. Gośćmi specjalnymi tegorocznej dyskusji byli profesor Alicja Wiercińska-Drapało, Wojciech Tomczyński z organizacji Sieć Plus, Maciej Zarzycki oraz Marek Kula ze Stowarzyszenia Monar Szczecin, Marcin Chałupka z serwisu Narkopolityka.pl, Magdalena Bartnik z warszawskiej Fundacji Redukcji Szkód

Nikodem Kemicer reprezentujący Monar Markot Ełk i dyrektor lokalnego centrum kultury Radek Nowacki.

Festiwal to również obszar prezentacji różnorodnych przekazów profilaktycznych z wykorzystaniem sztuki. W tym roku zaprezentowały się teatry profilaktyczne przygotowywane przez dzieci i młodzież współpracujące z fundacją Human Lex Instytut w ramach streetworkingu. A także pokazano filmy animowane tworzone przez fundację w aresztach śledczych oraz wystawy fotograficzne przygotowane przez młodzież.

O oprawę muzyczną festiwalu zadbały w tym roku ogólnopolskie gwiazdy muzyki reggae: Mesajah, Junior Stress, Tabu, Kacezet, Grizzlee, Tallib. Impreza okazją do zaprezentowania się młodych artystów, którzy walczyli o główną nagrodę Festiwalu.

__
Ten artykuł nie powstałby, gdyby nie wsparcie naszych darczyńców. Dołącz do nich i pomóż nam publikować więcej tekstów, które lubisz czytać

Zamknij

Zapisz się na newsletter Krytyki Politycznej
i bądź na bieżąco