– To karykatura polityki zagranicznej Prawa i Sprawiedliwości – mówi posłanka Nowoczesnej Joanna Scheuring-Wielgus.

Sterniczki

Scheuring-Wielgus: Wyprawa Kaczyńskiego do Londynu to votum nieufności dla Szydło i Waszczykowskiego

– To karykatura polityki zagranicznej Prawa i Sprawiedliwości – mówi posłanka Nowoczesnej Joanna Scheuring-Wielgus.

Gościnią Roberta Kowalskiego w programie Sterniczki w Krytyce Politycznej jest posłanka Nowoczesnej Joanna Scheuring-Wielgus.

– Po co Jarosław Karczyński pojechał do Londynu? Walczyć o prawa Polaków czy dowiadywać się, jak tu wyjść z Unii Europejskiej? – pytał prowadzący.

– Wyjazd Kaczyńskiego do Wielkiej Brytanii to votum nieufności dla rządu pani premier Beaty Szydło i votum nieufności dla ministra Waszczykowskiego. – odpowiadała Joanna Scheuring-Wielgus.

Posłanka dodała, że Jarosław Kaczyński mógł też pojechać do Wielkiej Brytanii by dowiedzieć się, jak wyprowadzić Polskę z UE. – To karykatura polityki zagranicznej Prawa i Sprawiedliwości – podsumowała wizytę Kaczyńskiego w UE Joanna Scheuring-Wielgus.

Posłanka Nowoczesnej zapytana o głosowanie, w którym część posłów i posłanek Platformy Obywatelskiej nie poparła rezolucji Parlamentu Europejskiego wzywającej kraje UE do większych starań o równouprawnienie kobiet i osób LGBT odpowiadała: – Mnie to nie dziwi. Platforma Obywatelska niejednokrotnie pokazywała, że jedno mówi, a drugie robi.

Robert Kowalski przypomniał opinie przewodniczącego Nowoczesnej Ryszarda Petru na temat osób LGBT, że „nie muszą się z tym obnosić”. Joanna Scheuring-Wielgus broniła Petru. – Ryszard Petru był kompletnie nieświadomy tego, że takie stwierdzenie może kogoś urazić i później za to przeprosił.

– Oj, biedaczek – ironizował Robert Kowalski.

W programie rozmawiano też o tym, jak pracuje Nowoczesna, o marszu 25 marca w 60. rocznicę podpisania Traktatów Rzymskich i o polityce zagranicznej PiS.

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Robert Kowalski
Robert Kowalski
Dziennikarz radiowy i telewizyjny
Dziennikarz radiowy i telewizyjny, jego program "Sterniczki" usunięto z radiowej Jedynki w ramach "dobrej zmiany". Obecnie program gości na stronie Krytyki Politycznej.
Zamknij