5 marca 2017 ulicami Warszawy przeszła XVIII Warszawska Manifa, od wielu lat organizowana przez Porozumienie Kobiet 8 Marca.

5 marca 2017 ulicami Warszawy przeszła XVIII Warszawska Manifa, od wielu lat organizowana przez Porozumienie Kobiet 8 Marca. W tym roku pod hasłem „Przeciw przemocy władzy. Dość wyzysku reprodukcyjnego” o prawa kobiet upomniały się tysiące osób. Na transparentach pojawiły się m.in. słowa Zofii Nałkowskiej „Chcemy całego życia!", które już 110 lat towarzyszą walce polskich kobiet o ich prawa.

Uczestniczki i uczestnicy protestowali przeciwko wszelkiej przemocy – instytucjonalnej, systemowej, ekonomicznej, fizycznej, seksualnej, psychicznej, symbolicznej, przeciwko zaniechaniom i bierności tam, gdzie potrzeba pomocy i wsparcia.

[Fotorelacja] XVIII Warszawska Manifa

czytaj także

[Fotorelacja] XVIII Warszawska Manifa

Fot. Marta Modzelewska

***
05.03.2017 Warszawa
zdjęcia i montaż: New Media Project
produkcja: Natalia Sawka, Dominika Wróblewska

__
Ten artykuł nie powstałby, gdyby nie wsparcie naszych darczyńców. Dołącz do nich i pomóż nam publikować więcej tekstów, które lubisz czytać

Avatar
Natalia Sawka
Dominika Wróblewska
Dominika Wróblewska
Producentka TVKP, koordynatorka projektu ekspertki.org
Była kuratorka projektów artystycznych w Domu Pracy Twórczej w Wigrach. W Krytyce Politycznej od 2011 roku. Koordynowała działania promocyjne Centrum Kultury Nowy Wspaniały Świat. Producentka materiałów wideo Krytyki Politycznej (TV KP), nie lubi krzyczeć na demonstracjach, więc w zamian chodzi na nie z operatorem kamery. Koordynuje ogólnopolską bazę ekspertki.org. W JCC Warszawa prowadzi demokratyczną grupę nastolatków "Hultaj" robiąc z nich nieletnich aktywistów.
Zamknij