5 marca 2017 ulicami Warszawy przeszła XVIII Warszawska Manifa, od wielu lat organizowana przez Porozumienie Kobiet 8 Marca.

5 marca 2017 ulicami Warszawy przeszła XVIII Warszawska Manifa, od wielu lat organizowana przez Porozumienie Kobiet 8 Marca. W tym roku pod hasłem „Przeciw przemocy władzy. Dość wyzysku reprodukcyjnego” o prawa kobiet upomniały się tysiące osób. Na transparentach pojawiły się m.in. słowa Zofii Nałkowskiej „Chcemy całego życia!", które już 110 lat towarzyszą walce polskich kobiet o ich prawa.

Uczestniczki i uczestnicy protestowali przeciwko wszelkiej przemocy – instytucjonalnej, systemowej, ekonomicznej, fizycznej, seksualnej, psychicznej, symbolicznej, przeciwko zaniechaniom i bierności tam, gdzie potrzeba pomocy i wsparcia.

[Fotorelacja] XVIII Warszawska Manifa

czytaj także

[Fotorelacja] XVIII Warszawska Manifa

Fot. Marta Modzelewska

***
05.03.2017 Warszawa
zdjęcia i montaż: New Media Project
produkcja: Natalia Sawka, Dominika Wróblewska

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Avatar
Natalia Sawka
Dominika Wróblewska
Dominika Wróblewska
Sekretarzyni redakcji, producentka podcastów
Była kuratorka projektów artystycznych w Domu Pracy Twórczej w Wigrach. W Krytyce Politycznej od 2011 roku. Koordynowała działania promocyjne Centrum Kultury Nowy Wspaniały Świat, bazę ekspertki.org i TV KP. Aktualnie sekretarzyni redakcji krytykapolityczna.pl i producentka podcastów.
Zamknij