Fotorelacje

Fotorelacja: Różnorodni, równoprawni

Pod hasłem "Różnorodni, równoprawni" 15 czerwca 2013 roku ulicami Warszawy po raz trzynasty przeszła Parada Równości.

Pod hasłem „Różnorodni, równoprawni” 15 czerwca 2013 roku ulicami Warszawy po raz trzynasty przeszła Parada Równości. W kolorowym przemarszu przez stolicę udział wzięło blisko 8 tys. uczestników. Parada rozpoczęła się pod sejmem, gdzie z platformy zaproszeni politycy i działacze deklarowali swoje poparcie dla idei równości i równouprawnienia osób nieheteronarmatywnych. Wśród nich znalazł się też krewki „obrońca krzyża”, deklarujący miłość i braterstwo z osobami idącymi w paradzie, co spotkało się z ciepłym przyjęciem ze strony publiczności.

Miejscem szczególnym, w którym zatrzymała się parada, było Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej, gdzie złożono kwiaty pod tablicą upamiętniającą Izabelę Jarugę-Nowacką. Kolejnym przystankiem był Kongres Kobiet – paradę entuzjastycznie powitały głośne bębny Samby i uczestniczki Kongresu. Parada zakończyła się pod klubem Między Nami, gdzie jeszcze przez kilka godzin uczestnicy bawili się przy dyskotekowej muzyce. Przemarsz odbył się bez incydentów, w wyjątkowo przyjaznej atmosferze.

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Katarzyna Górna
Katarzyna Górna
Artystka
Artystka. W latach 1989-1994 studiowała na Wydziale Rzeźby warszawskiej ASP w pracowni prof. Grzegorza Kowalskiego. Tworzy wielkoformatowe, głównie czarno-białe fotografie, które zazwyczaj zestawia w przestrzenne instalacje, oraz filmy wideo i DVD. Twórczość Katarzyny Górnej opiera się na perspektywie kobiecego spojrzenia na rzeczywistość społeczną oraz symboliczne formy funkcjonowania obrazu kobiety w kulturze. Brała udział w wielu wystawach zbiorowych w kraju i za granicą. Od 2009 roku współpracuje z Krytyką Polityczną, angażując się w liczne projekty prowadzone w Centrum Kultury Nowy Wspaniały Świat i Krytykę Polityczną. Pomysłodawczyni i koordynatorka projektów „Os Warszawa”, „Mały Wspaniały Świat” oraz cyklu seminariów poświęconych najnowszej sztuce wizualnej. Producentka wydarzeń kulturalnych takich jak „House of Change” czy „Obywatelski Kontener Kultury”.
Zamknij