Fotorelacje

Fotorelacja: Otwarcie wystawy „Lokaut” w Kijowie

We wtorek 6 listopada odbył się wernisaż wystawy Lokaut w Kijowie.

We wtorek 6 listopada odbył się wernisaż wystawy Lokaut w Kijowie.

Wystawę można oglądać do 30 listopada w Centrum Kultury Wizualnej / Świelticy Krytyki Politycznej w Kijowie, ul Hlybochytska 44, pierwsze piętro

Tytuł wystawy Lokaut / Lockout / Локаут odnosi się do zamknięcia zakładu pracy z inicjatywy pracodawcy – praktyka ta jest zakazane w wielu krajach, ale nie na Ukrainie. Lokaut jest metaforą sytuacji społecznej w świecie postsocjalistycznym. Wystawa odsłania realia pracy jako jednego z najbardziej rutynowych i ważnych aspektów ludzkiego życia. Do udziału w wystawie zaproszeni zostali artyści z Polski, Rosji, Ukrainy i Węgier.

Uczestnicy wystawy: Anatoliy Belov (Ukraina), Oksana Briukhovetska (Ukraina), Anna Fabricius (Wegry), Rafał Jakubowicz (Polska), Taras Kamennoy (Ukraina), Lilia Li-mi-yan (Rosja), Viktoria Lomasko (Rosja), Yulia Mazurova (Rosja), Anna Molska (Polska), Laura Pawela (Polska), Valentyna Petrova (Ukraina), Oleksiy Radynski (Ukraina), Mykola Ridnyi (Ukraina), Khaim Sokol (Rosja), Iryna Stasyuk (Ukraina), Łukasz Surowiec (Polska), Piotr Wysocki (Polska).

Kuratorzy: Oksana Briukhovetska (Ukraina) i Stanisław Ruksza (CSW Kronika, Polska).

Reportaż wideo z otwarcia do obejrzenia na Poca TB i UACulture.

Relacje z otwarcia do przeczytania na cultprostir.com.ua i kiev.vj.ua

Organizatorzy: Krytyka Polityczna, Visual Culture Research Center

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Wystawę oraz działalność Visual Culture Research Center w Kijowie wspierają:


__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij