Pan Andrzej, właściciel Ursusa C360.
Przygotowuje go do sezonu (traktor pomaga mu we wszystkich pracach związanych z rolnictwem, gospodarką, ziemią). Nie wyobraża sobie bez niego pracy. Jest niezawodny. Inne, nowocześniejsze, może i lepiej wyglądają, ale się psują, a części zamienne do nich są drogie – mówi pan Andrzej. Tutaj robocizna jest droższa niż części, dlatego większość napraw robi sam właściciel.
***
Zdjęcia i opisy pochodzą z projektu Jaśminy Wójcik „Posag siedmiu panien”. Tytuł nawiązuje do początków Zakładów Przemysłu Ciągnikowego. W 1893 r. powstała spółka, której kapitałem założycielskim był posag siedmiu panien – córek jej założycieli. „Posag siedmiu panien” to audiowizualny projekt dokumentalny. Jaśmina Wójcik podróżowała po polskich wsiach, poszukując rolników chętnych do opowiedzenia swojej historii zawiązanej z traktorem Ursus. Następnie wybrane osoby zostały nagrane i sfotografowane na tle traktorów. Wyłonił się portret polskiej wsi.
***
PARADA TRAKTORÓW: Plac Defilad – Ursus, godz. 10.00 –13.00 // Plac Defilad
Prezentacja różnych modeli ciągników marki Ursus, koncert Orkiestry Dętej Ziemi Mazowieckiej, warsztaty plastyczne dla dzieci, występ Krakowskiego Chóru Rewolucyjnego
godz. 13.00 // wyjazd
Parada Traktorów wyrusza z placu Defilad w stronę Ursusa
godz. 14.30–21.00 // Energetyka Ursus, ul. Posag 7 Panien 27
Uroczyste przywitanie traktorów w Ursusie oraz prezentacja ciągników
Uczestnicy: właściciele traktorów z całej Polski, Orkiestra Dęta Ziemi Mazowieckiej
***
W dniach 13-15 czerwca zapraszamy do warszawskiego Ursusa na wydarzenia w ramach akcji ZAKŁADY. URSUS 2014, organizowane na terenach dawnych Zakładów Przemysłu Ciągnikowego w Ursusie.
Zobacz także: