Czytaj dalej

Kaja Malanowska nominowana do Nike 2013!

Wśród 20 książek nominowanych do nagrody jest powieść „Patrz na mnie, Klaro!”. Gratulujemy!

Wśród nominowanej dwudziestki jest też m.in. Joanna Bator za Ciemno, prawie noc, Sylwia Chutnik za Cwaniary i Szczepan Twardoch za Morfinę. Siedmiu finalistów poznamy we wrześniu. Nagroda zostanie przyznana w pierwszą niedzielę października. Fundatorami Nagrody Literackiej Nike są „Gazeta Wyborcza” i Fundacja Agory.

„Pisze świetnie, cechuje ją wspaniała umiejętność płynnego zoomu, od drobiazgu po zdjęcie lotnicze, a także słuch do zgrzytów i absurdów. Jej proza jest przy tym dynamiczna, nieoczywista oraz bardzo dowcipna. Bez wątpienia objawiła się nam pisarka dużej klasy” – pisze o Kai Malanowskiej Ignacy Karpowicz.

Powieść Patrz na mnie, Klaro! ukazała się w Wydawnictwie Krytyki Politycznej.


Kaja Malanowska (1974) jest z wykształcenia biolożką, napisała doktorat z genetyki bakterii na University of Illinois at Urbana-Champaign. Zadebiutowała powieścią Drobne szaleństwa dnia codziennego (Wydawnictwo Krytyki Politycznej, 2010), która przyniosła jej uznanie krytyki i nominację do Gwarancji Kultury – nagrody TVP Kultura. Opublikowała też zbiór opowiadań Imigracje (Wydawnictwo Krytyki Politycznej, 2011).

Czytaj felietony oraz teksty popularnonaukowe Kai Malanowskiej w Dzienniku Opinii!

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij