Miasto

Żywe mięso dorastania. Spotkanie z Dominiką Dymińską

"Debiut zwiastujący nowy talent" mówi Sławomir Shuty o pisarce, która będzie gościć w Świetlicy KP.

Laureatka nagrody Warszawskiej Premiery Literackiej za powieść Mięso Dominika Dymińska w rozmowie z Przemysławem Guldą postawi diagnozę współcześnie dorastającej młodzieży, rozpaczliwie poszukującej zrozumienia, gotowej do zwierzeń i spotkań raczej w sieci niż w realu.

8 marca, piątek, godz. 19.00, Świetlica Krytyki Politycznej w Trójmieście, ul. Nowe Ogrody 33, IIp., Gdańsk

Dymińska na kartach swojej powieści wydobywa żywe „mięso” dojrzewania – odkrywanie seksualności, naukę akceptacji rozrastającego się ciała, lęk towarzyszący próbom oderwania się od nadopiekuńczych rodziców. Bohaterka debiutu przebrana w ciało autorki rozpaczliwie poszukuje miłości, doświadcza bólu rozstań, próbuje znaleźć akceptację poprzez przypadkowe kontakty z mężczyznami poznanymi w internecie.

Dominika Dymińska (1991) – pisarka, tłumaczka, recenzentka kulinarna, studentka lingwistyki stosowanej. Prowadzi bloga o restauracjach: tastespotting.wordpress.com. W 2012 roku została laureatką Warszawskiej Premiery Literackiej za debiut prozatorski Mięso.

Przemysław Gulda – dziennikarz „Gazety Wyborczej”, doktor nauk prawnych. Autor dwóch książek Chłopcy i dziewczęta w Polsce i Siedemnaście sekud oraz współautor przewodnika Zrób to w Trójmieście.

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij