Miasto

Żyj i pozwól żyć. Spotkanie z Agatą Bielik-Robson i Michałem Sutowskim

W piątek, 9 listopada o godz. 18.00 zapraszamy spotkanie do Świetlicy KP, ul. Nowe Ogrody 35, II piętro.

W piątek, 9 listopada o godz. 18.00 zapraszamy spotkanie z autorami książki Bielik-Robson. Żyj i pozwól żyć Agatą Bielik-Robson i Michałem Sutowskim w Świetlicy Krytyki Politycznej w Trójmieście (ul. Nowe Ogrody 35, II piętro, Gdańsk). Wstęp wolny.

Podczas spotkania najważniejsza polska filozofka współczesna wytłumaczy się z młodzieńczego antykomunizmu i wyzwolenia od polskości po katastrofie smoleńskiej, opowie m.in. o polskich mężczyznach i żydowskich mędrcach, urokach bycia mieszczaninem w PRL-u i futbolowym chuliganem w Londynie.

Agata Bielik-Robson  –  filozofka, profesor katedry Studiów Żydowskich na Uniwersytecie w Nottingham, a także Instytutu Filozofii i Socjologii PAN. Autorka wielu książek, m.in. Na drugim brzegu nihilizmu: filozofia współczesna w poszukiwaniu podmiotu (1997), Inna nowoczesność. Pytania o współczesną formułę duchowości (2000), Duch powierzchni: rewizja romantyczna i filozofia (2004), Na pustyni. Kryptoteologie późnej nowoczesności (2008), The Saving Lie: Harold Bloom and Deconstruction (2011). 

Michał Sutowski  –  politolog, publicysta, absolwent kolegium MISH UW, redaktor m.in. Pism politycznych Jacka Kuronia, a także Pism politycznych Stanisława Brzozowskiego, tłumaczył m.in. Manuela Castellsa, Haralda Welzera, Borisa Budena, Michaela Kazina, Roberta Skidelskiego oraz Marci Shore. Członek zespołu Krytyki Politycznej od 2007 roku.

Książka Bielik-Robson. Żyj i pozwól żyć ukazała się w Serii z Różą Wydawnictwa Krytyki Politycznej.

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij