Miasto

Żyj i pozwól żyć. Spotkanie z Agatą Bielik-Robson i Michałem Sutowskim

W piątek, 9 listopada o godz. 18.00 zapraszamy spotkanie do Świetlicy KP, ul. Nowe Ogrody 35, II piętro.

W piątek, 9 listopada o godz. 18.00 zapraszamy spotkanie z autorami książki Bielik-Robson. Żyj i pozwól żyć Agatą Bielik-Robson i Michałem Sutowskim w Świetlicy Krytyki Politycznej w Trójmieście (ul. Nowe Ogrody 35, II piętro, Gdańsk). Wstęp wolny.

Podczas spotkania najważniejsza polska filozofka współczesna wytłumaczy się z młodzieńczego antykomunizmu i wyzwolenia od polskości po katastrofie smoleńskiej, opowie m.in. o polskich mężczyznach i żydowskich mędrcach, urokach bycia mieszczaninem w PRL-u i futbolowym chuliganem w Londynie.

Agata Bielik-Robson  –  filozofka, profesor katedry Studiów Żydowskich na Uniwersytecie w Nottingham, a także Instytutu Filozofii i Socjologii PAN. Autorka wielu książek, m.in. Na drugim brzegu nihilizmu: filozofia współczesna w poszukiwaniu podmiotu (1997), Inna nowoczesność. Pytania o współczesną formułę duchowości (2000), Duch powierzchni: rewizja romantyczna i filozofia (2004), Na pustyni. Kryptoteologie późnej nowoczesności (2008), The Saving Lie: Harold Bloom and Deconstruction (2011). 

Michał Sutowski  –  politolog, publicysta, absolwent kolegium MISH UW, redaktor m.in. Pism politycznych Jacka Kuronia, a także Pism politycznych Stanisława Brzozowskiego, tłumaczył m.in. Manuela Castellsa, Haralda Welzera, Borisa Budena, Michaela Kazina, Roberta Skidelskiego oraz Marci Shore. Członek zespołu Krytyki Politycznej od 2007 roku.

Książka Bielik-Robson. Żyj i pozwól żyć ukazała się w Serii z Różą Wydawnictwa Krytyki Politycznej.

__
Ten artykuł nie powstałby, gdyby nie wsparcie naszych darczyńców. Dołącz do nich i pomóż nam publikować więcej tekstów, które lubisz czytać

Zamknij