Miasto

Życie na miarę w Bangladeszu

Marek Rabij dziennikarz opisujący tragiczną rzeczywistość szwalni w Bangladeszu będzie gościem Biblioteki Sopockiej, 16 maja o godz. 17.00.

Wiosną 2013r. doszło do tragedii w szwalni Rana Plaza, w wyniku której życie straciło niemal 1200 osób. Świat wyraził swoje oburzenie. Komentowano nieludzkie warunki panujące w szwalniach. Nawoływano do bojkotu sklepów korzystających z usług azjatyckich fabryk. Co zmieniło się po 3 latach od tragedii? Idąc za myślą autora pewnikiem może stać się jedno: Dobra prezencja bywa kluczem do sukcesu, a metka na ubraniu ma znaczenie. Czasami to kwestia życia i śmierci. Dla niektórych – dosłownie.

Czy z naszej, europejskiej perspektywy zasadne jest ocenianie warunków pracy na drugim końcu świata? Ile i komu płacimy kupując kolejne ubrania? Odpowiedzi na te pytania poszukamy w rozmowie z autorem.

Spotkanie Zaczytajmy się z udziałem Marka Rabija, poświęcone książce „Życie na miarę” odbędzie się w poniedziałek 16 maja o godz. 17.00, w Bibliotece Sopockiej, ul. Kazimierza Wielkiego 14, Sopot. Wstęp wolny.

Książkę „Życie na miarę” wypożycza Biblioteka Sopocka, gdzie odbędzie się spotkanie.

Marek Rabij dziennikarz działu gospodarczego „Newsweek Polska”. Wielbiciel gór i współczesnej Azji. Życie na miarę – jego debiut książkowy – jest rozwinięciem reportażu Krew, pot i szwy, za który autor został uhonorowany Nagrodą im. Władysława Grabskiego .

Zaczytajmy się! jest częścią projektu Zaczytani na żywo realizowanego w 3 filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sopocie.

Organizatorem wydarzenia jest Świetlica Krytyki Politycznej w Trójmieście w partnerstwie z Biblioteką Sopocką. Spotkanie jest częścią projektu „Zaczytani na żywo” wspieranego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij