Miasto

Życie Jane w cyklu projekcji filmowych: Odważyłyśmy się!

Pokaz filmu "Życie Jane" w czwartek, 3 marca będzie wstępem do dyskusji o zrównoważonym rozwoju z Krzysztofem Wiatrem.

Jane Goodall podkreśla, że jako ludzie jesteśmy najbardziej inteligentnymi stworzeniami żyjącymi na Ziemi, a mimo to niszczymy ją. Jak możemy temu zaradzić? Bohaterka filmu włącza w misję ratowania planety m.in. Angelinae Jolie czy Piercea Brosnana. Dzieli się z nimi nadzieją na lepsze jutro i podkreśla, że najwięcej wiary pokłada w mądrości dzieci. Odnosząc się do przysłowia mówiącego, że „Nie dostaliśmy tego świata w spadku od naszych rodziców, pożyczyliśmy go od naszych dzieci” bohaterka filmy, Jane Goodall mówi – My niczego nie pożyczyliśmy. Pożyczki trzeba zwracać. My go ukradliśmy. Wciąż kradniemy i musimy z tym skończyć.

Film Życie Jane pokazuje niezłomną kobietą, która przez lata mieszkała w Tanzanii obserwując szympansy, a od lat pracuje na rzecz zrównoważonego rozwoju. Na ekranie mierzymy się z kobietą urodzoną w 1934, która aktualnie spędza 300 dni w podróży wygłaszając wykład na całym świecie.

„Życie Jane” to zachwycająca i niezwykle poruszająca dokumentalna opowieść o jednej z najwspanialszych, najbardziej wyjątkowych, a być może i najbardziej wpływowych kobiet naszych czasów, nakręcona w 50. rocznicę rozpoczęcia przez nią badań w Narodowym Parku Gombe. To intymny portret, przedstawiający prywatne życie Jane Goodall dalekie od gwiazdorskiego stereotypu. Widzimy tu delikatną, wrażliwą, ale jednocześnie wytrwałą i silną osobowość oryginalnej kobiety, która nie wstydzi się oznak starości, a której przełomowe naukowe odkrycia uznać można za jedne z najważniejszych światowych osiągnięć minionego wieku.

opis dystrybutora

O filmie:
Życie Jane (2010) – film dokumentalny, biograficzny,
scenariusz i reżyseria: Lorenz Knauer,
czas: 107’

 

Zwiastun filmu

 

Pokaz filmu Życie Jane  i rozmowa z Krzysztofem Wiatrem o nadziei na zrównoważony rozwój odbędzie się w czwartek, 3 marca o godzinie 18.00 w Świetlicy Krytyki Politycznej w Trójmieście, ul. Nowe Ogrody 35, II p., Gdańsk. Wstęp wolny.

Krzysztof Wiatrcertyfikowany trener, członek zespołu trenerskiego Polskiej Akcji Humanitarnej. Uczestnik programu GLEN w Ugandzie. Prowadził szkolenia multiplikatorów edukacji globalnej. Autor publikacji do edukacji przedszkolnej oraz współautor gry planszowej „Globalni reporterzy: Misja Afryka Wschodnia”.

Organizatorem wydarzenia jest Świetlica Krytyki Politycznej w Trójmieście.

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij