Miasto

Zaczytani na żywo – spotkanie z Xiaolu Guo

Dyskusyjnego Klubu Książki w języku angielskim w czwartek 9 kwietnia, o godz. 17.00. Rozmowa o książce „I am China” z Xiaolu Guo.

Book Discussion Club, czyli Dyskusyjny Klub Książki prowadzony w języku angielskim będzie okazją do rozmowy o lekturze „I am China” z autorką Xiaolu Guo. Zachęcamy do udziału w spotkaniu osoby chętne do rozmowy o książce w języku angielskim, ale również obcokrajowców mieszkających w Trójmieście. Zależy nam, aby czytać i rozmawiać o interesujących nas lekturach oraz tematach. Do grupy należy wybór czytanych książek.

Planowane jest przeprowadzenie co najmniej sześciu spotkań Book Discussion Club. Pierwsze, które odbędzie się w 9 kwietnia będzie wyjątkowe, bo zaprosiliśmy na nie autorkę Xiaolu Guo, a czytamy jej książkę „I am China”.

„I am China”, to opowieść umiejscowiona w Londynie, Dover i Pekinie. Książka opowiada historię tłumaczki odkrywającej wieloletni związek rozdzielonych kochanków Mu i Jiana. Los muzyka Jiana jest nieznany, a Mu pisze z Pekinu listy próbując go wytropić w Dover. Czytając listy tłumaczka odbywa dwudziestoletnią podróż przez historię Chin oraz związku dwójki ludzi.

Książka „I am China” w wersji angielskiej jest dostępna w głównej siedzibie Biblioteki Sopockiej.

Spotkanie z Xiaolu Guo prowadzone przez Aleksandrę Hołubowicz odbędzie się w czwartek 9 kwietnia o godz. 17.00, w Bibliotece Sopockiej, Ul. Obrońców Westerplatte 16, Sopot. Wstęp wolny.

Xiaolu Guoznajduje się na brytyjskiej liście najlepszych pisarzy i pisarek przed czterdziestką według brytyjskiego magazynu Granta. Xiaolu Guo jest przejmująca, wyrazista, zabawna i często niepokojąco dokładna. Napisała sześć powieści. Jest również reżyserką

Book Discussion Club jest częścią projektu Zaczytani na żywo realizowanego w czterech filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sopocie.  Różnorodność działań w projekcie dostosowana jest do potrzeb lokalnej społeczności zgromadzonej wokół poszczególnych filii.  Projekt oprócz promocji czytelnictwa zakłada integracje społeczności lokalnej poprzez prowadzenie otwartych spotkań dyskusyjnych, animację procesu poznawania się i długofalowego budowania relacji.

Kolejne spotkania Book Discussion Club odbędą się 7 maja, 11 czerwca, 8 października, 5 listopada, 10 grudnia.

 

Organizatorem wydarzenia jest Świetlica Krytyki Politycznej w Trójmieście w partnerstwie z  Biblioteką Sopocką. Spotkanie jest częścią projektu „Zaczytani na żywo” wspieranego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz projekt Stacje Pogody współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Kultura.

          

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij