Miasto

#web aktywni kolektywni

Pierwsze warsztaty dla gimnazjalistów ruszają 22 Października - zapisz się na kolejne!

Chciałbyś zmieniać swoje otoczenie, współdecydować o tym, co dzieje się w Twoim mieście, dzielnicy, szkole, klubie sportowym, samorządzie szkolnym? Masz wyrobioną opinię na jakiś temat, ale nie wiesz, co zrobić, aby ją upublicznić? Pragniesz nagłośnić ważny społeczny problem albo dysponujesz obywatelską informacją, którą chcesz się podzielić?

 

 

 

Chcemy Ci pokazać jak wykorzystywać internetowe narzędzia tworzenia i wymiany informacji w Internecie oraz jak dzięki nim działać kolektywnie i tworzyć inicjatywy społeczne w środowisku sieciowym. Podczas warsztatów dowiesz się, jak realizować założone cele społeczne, wykorzystując narzędzia dziennikarstwa obywatelskiego. Bycie on-line stanie się dla Ciebie potencjałem – formą przekazywania i dzielenia się twoimi opiniami i poglądami.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Warsztaty dedykowane są dla uczennic i uczniów szkół gimnazjalnych. Warunkiem uczestniczenia w warsztacie jest posiadanie przenośnego komputera, dzięki któremu będziesz mógł/mogła połączyć się z bezprzewodowym  interentem.

 

 

Program warsztatów składa się z czterech 1,5-godzinnych spotkań.

 

 

 

 

 

 

Spotkania organizujemy w Twojej szkole lub w trójmiejskiej siedzibie Stowarzyszenie in. Stanisława Brzozowskiego, ul. Nowe Ogrody 35, Gdańsk. Spotkania będą się odbywać co 2 tygodnie w godzinach ustalonych ze szkołą.


 

Zapisy na bezpłatne warsztaty:

[email protected]

tel. 58 304 75 22, 514 441 285 


 

 

 

 


Szkoła oraz uczniowie, którzy wezmą udział w warsztatach otrzymają certyfikat potwierdzający zdobyte umiejętności.

 

 

Warsztaty prowadzi Damian Muszyński – pedagog mediów, medioznawca, bloger, nauczyciel akademicki, były nauczyciel informatyki w gdańskich szkołach powszechnych. Członek zespołów badawczych, m.in. zespołu realizującego projekt „Dzieci sieci – kompetencje komunikacyjne najmłodszych” i „Dzieci sieci 2.0 – kompetencje komunikacyjne młodych”. Współredaktor pozycji „Społeczne konteksty internetu. Implikacje dla edukacji” (2008), autor kilkunastu artykułów publikowanych w recenzowanych czasopismach i pracach zbiorowych.Członek Association of Internet Researchers i Polskiego Towarzystwa Pedagogicznego. Wpisany na listę KRRiT jako ekspert ds. edukacji medialnej.

Warsztaty Web aktywni kolektywni realizowane są w ramach projektu Demokracja 4.0,  współfinansowanego przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.


__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij