Miasto

Warsztat: Zbuduj zielone miasto

Jakiej różnorodności roślinnej wymaga miasto, aby przebywanie w nim było dla nas korzystne? Czy trawnik, to najlepsze rozwiązanie na zieleń miejską?

Istotnym elementem zrównoważonego rozwoju jest przede wszystkim kwestia poczucia odpowiedzialności za swoje miasto i chęć współuczestniczenia w tworzeniu miejsca przyjaznego dla jego użytkowników. W trakcie warsztatu uczestnicy będą mogli spotkać się z aktywistami angażującymi się w poprawę stanu środowiska w mieście.

Parki, ogrody i miejskie zieleńce poprawiają samopoczucie i jakość życia mieszkańców miast – wynika z badania prowadzonego na University of Exeter. Pozytywny wpływ zieleni na mieszkańców danej okolicy potwierdzili naukowcy brytyjscy analizując gromadzone przez 17 lat dane, pochodzące z 5 tys. gospodarstw domowych, dotyczące 10 tys. dorosłych Brytyjczyków, mających za sobą doświadczenie przeprowadzki.

Zapraszamy na ostatnie spotkanie semestru wiosennego cyklu Zrównoważona polityka miejska w ramach Uniwersytetu Krytycznego prowadzonego przez Łukasza Pancewicza. Warsztat zatytułowany Zbuduj zielone miasto! odbędzie się w czwartek, 23 maja o godz. 19.00 w Świetlicy Krytyki Politycznej (ul. Nowe Ogrody 35, II p, Gdańsk).

WSTĘP WOLNY

Opis cyklu:
Zaangażowanie się w debatę o zrównoważonym rozwoju miasta często wymaga pogłębionej wiedzy z zakresu urbanistyki, a przede wszystkim uwzględnienia wielowymiarowego charakteru rozwoju miasta: społecznego, ekonomicznego, środowiskowego. Dyskusja nad tymi zagadnieniami w kontekście aktualnych problemów miejskich jest podstawą do spojrzenia na miasto z nowej, poszerzonej perspektywy i rozpoczęcia działań na rzecz zrównoważonego rozwoju.

Ideą cyklu Zrównoważona polityka miejska jest przedstawianie w sposób zrozumiały i przyjazny wielowymiarowego charakteru miasta. Spotkania służą poszerzaniu wiedzy mieszkańców poprzez udział w seminariach teoretycznych, warsztatach praktycznych, debatach otwartych, podczas których wypracowywane są propozycje nowych rozwiązań zrównoważonego rozwoju miasta. Gościnnie w spotkaniach biorą udział eksperci.

Łukasz Pancewicz – architekt,  projektant, urbanista.

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij