Miasto

Tyranizowanie, nękanie, nierówne traktowanie

O źródłach uprzedzeń i nierównego traktowania w zatrudnieniu rozmawiać będą goście Świetlicy KP w Trójmieście w środę, 7 maja.

 

Debata Uprzedzenia i nierówne traktowanie. Ochrona pracowników przed zachowaniami patologicznymi w miejscu pracy będzie kolejnym głosem zabranym w dyskusji o warunkach pracy.

 

 

 

 

Co roku święto pracy stanowi przyczynek do refleksji o warunkach pracy w Polsce. Najczęściej dotyczy to jednak spraw związanych z bezrobociem czy wysokością wynagrodzenia i warunkami zatrudnienia. My chcielibyśmy porozmawiać o temacie, który dotyka mniej jednoznacznych sytuacji, trudniejszych w diagnozie i niestety takich, co do których brakuje powszechnego konsensusu. – mówi Grzegorz Ilnicki z Kancelarii Sprawiedliwości Społecznej, współorganizator i moderator debaty.

 

 


Nie bez przyczyny głos podczas dyskusji zabiorą osoby specjalizujące się w różnych dziedzinach: prawie, psychologii oraz działalności społecznej.

 


Powodem nierównego traktowania w pracy, a czasem wręcz otwartej przemocy, tyranizowania czy nękania,  są często uprzedzenia i stereotypy. O ich wpływie i swoim doświadczeniu w pracy na rzecz walki z dyskryminacją opowie Małgorzata Tarasiewicz, działaczka społeczna, prezeska Stowarzyszenia Współpracy Kobiet NEWW Polska.  

 


Zjawisko nierównego traktowania może mieć jednak wiele przyczyn i zawiera w sobie zarówno problemy psychologiczne, jak i prawne.  Temat przeciwdziałania mobbingowi i nękaniu w miejscu pracy poruszy Karina Wiszniewska-Wąsik – psycholożka, specjalista rozwiązywania problemów mobbingowych.

 


Natomiast Marcin Grudziński, radca prawny z ponad dziesięcioletnim doświadczeniem w stosowaniu i interpretacji m.in. właśnie prawa pracy, opowie o możliwościach ochrony praw pracowników dyskryminowanych.

Dyskusję moderować będzie Grzegorz Ilnicki, reprezentant Kancelarii Sprawiedliwości Społecznej.

 

 

 


Debata Uprzedzenia i nierówne traktowanie. Ochrona pracowników przed zachowaniami patologicznymi w miejscu pracy odbędzie się w środę, 7 maja o godz. 18:00, w Świetlicy Krytyki Politycznej w Trójmieście,  ul. Nowe Ogrody 35, II piętro, Gdańsk. Wstęp wolny. 

 

 

 


Współorganizatorami debaty są Kancelaria Sprawiedliwości Społecznej i Świetlica Krytyki Politycznej w Trójmieście.

 

 

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij