Miasto

Trójmiasto: Zasiej partycypację: warsztaty, happening

Warsztaty i happenig "Zasiej partycypację"  na "Placu Waryńskiego" we Wrzeszczu. Zapraszamy!

19 i 20 marca godz. 15.00 - 17.00, "Plac Waryńskiego" (kwartał ulic Waryńskiego, Czarnieckiego, Al. Grunwaldzkiej), Kolonia Artystów, ul. Miszewskiego 18.   

W listopadzie 2011 roku zakończyły się konsultacje dotyczące zagospodarowania Placu Waryńskiego w ramach projektu realizowanego przez Stowarzyszenie im. Stanisława Brzozowskiego. Dzięki licznemu udziałowi mieszkańców Gdańska udało się nam wspólnie wybrać wizję pozostawienia w tym miejscu terenu zielonego.

 

Już w marcu zapraszamy na szereg spotkań w ramach cyklu warsztatów „Zasiej Partycypację”, podczas których zajmiemy się praktycznym projektowaniem i odnowieniem skweru. Spotkajmy się w celu rozbudzenia życia społecznego w naszej przestrzeni miejskiej!

 

Zapraszamy na pierwsze spotkania przygotowawcze, których partnerem jest Kolonia Artystów!

 

Warsztaty

Data: 19 marca 2012, godz. 15.00-17.00

Miejsce: Kolonia Artystów, ul. Miszewskiego 18

 

Kręcenie krótkiego spotu propagujący ideę wspólnego decydowania o przestrzeni miejskiej. Projekcja filmu Jacka Niegody „Komunikat” (film jest częścią cyfrowego archiwum edukacyjnego Kolonii Artystów tworzonego w ramach projektu WRZESZCZ ART!), który stał się inspiracją do przeprowadzenia warsztatów. Kolejnym krokiem będzie wykonanie sesji fotograficznej uczestników ubranych w ciemne stroje na białym tle. Każdy uczestnik wybierze jedną literę ze słowa PARTYCYPACJA, którą zbuduje z własnego ciała (uwaga litery mogą być budowane w parach).

 

Prosimy o przygotowanie ciemnych ubiorów.

 

Zgłoszenia: 

telefonicznie 58 304 75 22 lub telefinicznie i sms 606 822 180 i mailowo: [email protected]

 

Akcja „Zasiejmy Partycypację”

Data: 20 marca 2012 roku od godz. 15.00

Miejsce: Plac Waryńskiego (przy Restauracji Chińskiej, kwartał ulic Waryńskiego, Czarnieckiego, Al. Grunwaldzkiej) w Gdańsku Wrzeszczu 

 

Uczestnicy warsztatów pod okiem Robotników Sztuki z PGR ART wykonają happening „body language”. Akcja polega na ułożeniu wyrazu „PARTYCYPACJA”, w którym litery to obywatele i mieszańcy WRZESZCZA. Proces tworzenia PARTYCYPACJI zostanie zdokumentowany przez Sylwestra Gałuszkę i Mikołaja Jurkowskiego, którzy wyprodukują film promujący ideę uczestniczenia mieszkańców w decydowaniu o mieście i zapraszający na kolejne spotkania w ramach projektu „Zasiej partycypację”.

 

„Zasiej partycypację”

Scenariusz i opracowanie: Robotnicy Sztuki PGR ART

Produkcja: Krytyka Polityczna

Partner strategiczny: Kolonia Artystów

 

Do zobaczenia we WRZESZCZU!

Działania realizowane w ramach projektu „Plac Waryńskiego. Zróbmy razem” przy wsparciu Urzędu Miejskiego w Gdańsku, ZDiZ w Gdańsku, Rady Dzielnicy Wrzeszcz Górny.  Spotkanie jest konytuacją projektu współrealizowanego z Fundacją im. Stefana Batorego.

Partner:

Patronat:


__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij