Miasto

Trójmiasto: Latający Dzień

9 marca grupa uczniów z Ogólnokształcacego Liceum Programów Indywidualnych, tworzyła w Świetlicy Krytyki Politycznej w Trójmieście autorską grę fabularną osadzoną w realiach II wojny światowej. Warsztaty odbywały się w ramach Latającego dnia, gdy raz w miesiącu zajęcia organizowane są poza szkołą.

9 marca grupa uczniów z Ogólnokształcacego Liceum Programów
Indywidualnych, tworzyła w Świetlicy Krytyki
Politycznej w Trójmieście autorską grę fabularną osadzoną w realiach II
wojny światowej.

Za pomocą obszernego materiału źródłowego tworzono podstawowy podręcznik do gry, oraz profile gotowych postac, wielokulturowej grupy żołnierzy – awanturników biorącej udział w kapanii wrześniowej w 1939 r.

Warsztat był kolejnym etapem pracy grupy uczniów, której wychowawcą jest  Maciej Wycinek, nauczyciel historii i WOS – u w Ogólnokształcącym w Liceum Programów
Indywidualnych w Gdańsku. Zajęcia odbywały się w ramach zaliczenia projektu długoterminowego i realizowane są raz w miesiącu podczas tak zwanego Latającego Dnia, gdy uczniowie mają zajęcia poza szkołą. Efekt pracy, gotowy podręcznik wraz ze scenariuszem, będzie doskonałym narzędziem promocyjnym dla dowolnej instytucji zajmującej się tematem II wojny.

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij