Miasto

Tłumy na gdańskim spotkaniu o Marii Janion

Kazimiera Szczuka, Krystyna i Stefan Chwinowie oraz studenci licealiści i profesorowie dyskutowali o dorobku prof. Janion.

Środowe spotkanie z udziałem Kazimiery Szczuki i gdańskich uczniów profesor Marii Janion na Wydziale Filologicznym cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem zarówno wśród studentów jak i pracowników akademickich Uniwersytetu Gdańskiego, a także licealistów.

Uniwersytecka aula pękała w szwach. Spotkanie wokół książki  Janion. Transe – traumy – transgresje. Niedobre dziecię – wywiadu rzeki z profesor Marią Janion – odbywało się w duchu seminariów Janion, gdzie rozmówcy rozmawiają ze bez używania tytułów naukowych. Podczas spotkania padło wiele pytań do samej profesor Marii Janion. Pytania zostaną przedstawione profesor, a odpowiedzi znajdą się w drugiej części wywiadu rzeki.

Zobacz fotorelację z dyskusji.

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij