Miasto

The White Tiger – Book Discussion Club

Okrutna rzeczywiści Indii opisana w książce „The white tiger”, będzie tematem dyskusji podczas Book Discussion Club w czwartek, 12 maja o godz. 17.00 w Sopotece.

„The white tiger” jest książką, dzięki której autor koryguje bajkowy obraz Indii. Aravind Adiga przenosi czytelniczkę/ka w świat, gdzie niesprawiedliwość opisuje się gniewem podkreślając niszczącą relacje władzy.

Napisali o książce

Cyniczna, pełna złośliwej satysfakcji opowieść Balrama doskonale ukazuje współczesne Indie – nie ma tu ani śladu lirycznej nostalgii, tylko rzeczywistość w całej swej bujności i obfitości.~„The Times”

Ta wartko tocząca się powieść, której akcja dzieje się w Indiach, koryguje gładką, bajkową egzotykę, jaką często jest karmiony czytelnik z Zachodu… Jeśli to są ludzie, którzy zbudowali Indie, ich prawnuki faktycznie mogą dokopać Ameryce… ~ „New York Magazine”

Spotkanie Book Discussion Club poświęcone książce „The white tiger” Aravind Adiga, prowadzone przez anglistkę, Aleksandrę Hołubowicz odbędzie się w czwartek 12 maja o godz. 17.00, w Sopotece – Bibliotece Sopockiej, Ul. Tadeusza Kościuszki 14, Sopot. Wstęp wolny.

Link do książki w pdf, którą będziemy czytać 12 maja – The white tiger

Aravind Adiga – Urodził się w 1974 roku w Madrasie, w południowych Indiach, ale wiele lat przebywał w Ameryce, zdobywając wykształcenie i dziennikarski warsztat. W 2003 roku wrócił do Indii. Jako korespondent magazynu „Time” podróżował po Indiach, Nepalu, Bangladeszu i Sri Lance. Przeprowadził wywiady m.in. z Donaldem Trumpem oraz premierami Indii, Pakistanu i Sri Lanki. Jego artykuły o polityce, biznesie i sztuce ukazują się m.in. w „Financial Times”, „Time” i MSNBC.com. Biały Tygrys to jego debiut powieściowy. Mieszka obecnie w Bombaju.

Book Discussion Club jest częścią projektu Zaczytani na żywo realizowanego w filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sopocie.  Różnorodność działań w projekcie dostosowana jest do potrzeb lokalnej społeczności zgromadzonej wokół poszczególnych filii.

Kolejne spotkanie Book Discussion Club odbędzie się 9 czerwca.

Organizatorem wydarzenia jest Świetlica Krytyki Politycznej w Trójmieście w partnerstwie z Biblioteką Sopocką. Spotkanie jest częścią projektu „Zaczytani na żywo” wspieranego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij