Miasto

Tęczowe Kino Zaangażowane: Ona mnie nienawidzi

Warszawską projekcje filmu She hate me przerwał atak w postaci granatu dymnego. W najbliższy wtorek film pokażemy w Gdańsku.

W poniedziałek 28 października o godz. 19.00, w warszawskiej redakcji Krytyki Politycznej zaczął się seans filmowy Klubu LGBT. Po około 15 minutach od rozpoczęcia, na sali, w której odbywał się pokaz, ktoś odpalił granat dymny i krzyknął: „bomba”. Sala natychmiast wypełniła się dymem, szczęśliwie nikomu nic się nie stało. Gdańskim seansem Ona mnie nienawidzi (She hate me) chcemy pokazać, że nie godzimy się na przemoc i mowę nienawiści.

Film Spike’a Lee z roku 2004 Ona mnie nienawidzi (She Hate Me) to opowieść o czarnoskórym biotechniku, Jacku Armstrongu (w tej roli Anthony Mackie), który odkrywa oszustwa w swojej firmie, szykującej lek dla chorych na AIDS. Zwolniony z pracy, zostaje bez środków do życia. Wtedy pojawia się jego była dziewczyna, Fatima (Kerry Washington), która przedstawia mu propozycję nie do odrzucenia, by za odpowiedni plik dolarów zrobił jej i jej partnerce dziecko. A właściwie dwoje dzieci. Przyjacielska przysługa zmienia się wkrótce w dobrze prosperujący biznes – do Jacka zgłaszają się zastępy lesbijek, które pragną mieć potomstwo.

Dwukrotnie nominowany do Oscara Spike Lee to najsłynniejszy reżyser afroamerykański (u nas oglądaliśmy m.in. jego Plan doskonały i 25 godzinę), który przetarł szlaki dla innych czarnoskórych twórców kina. Niedługo trafi na polskie ekrany dokonana przez Lee przeróbka koreańskiego filmu Oldboy. W gwiazdorskiej obsadzie Ona mnie nienawidzi znaleźli się m.in.: Monica Bellucci, Woody Harrelson, Ellen Barkin, John Turturro i Jamel Debbouze.

Tęczowe Kino Zaangażowane, film Ona mnie nienawidzi (She hate me) zostanie pokazany we wtorek, 12 listopada o godz. 19.00 w Świetlicy Krytyki Politycznej w Trójmieście, ul. Nowe Ogrody 35, II piętro, Gdańsk.

Na pokaz zapraszają Świetlica Krytyka Polityczna – ŚWIETLICA W TRÓJMIEŚCIE i Grupa Młodzieżowa Tolerado

Wstęp wolny 

She hate me, reż. Spike Lee, USA 2004, 138′

Pokaz filmu odbywa się w ramach cyklu Kino Zaangażowane wspieranego przez Urząd Miejski w Gdańsku i Samorząd Województwa Pomorskiego.

                          

__
Ten artykuł nie powstałby, gdyby nie wsparcie naszych darczyńców. Dołącz do nich i pomóż nam publikować więcej tekstów, które lubisz czytać

Zamknij