Miasto

TAK, odważ się działać!

#CzarnyPoniedziałek pokazał, że solidarność kobiet ma niezwykłą siłę! Odważ się działać z Trójmiejską Akcją Kobiecą - przyjdź na spotkanie

#CzarnyPoniedziałek pokazał, że solidarność kobiet ma niezwykłą siłę! We wspólnym działaniu jesteśmy w stanie zmienić decyzje Sejmu i rządu, a także zmobilizować kobiety do obrony naszych praw i godności.

Zryw 3 października nie może być jednorazowy. Wykorzystajmy tę wspaniałą energię do wyzwolenia naszej kobiecej mocy, łączmy się w grupy i działajmy!

Trójmiejska Akcja Kobieca od kilku lat stwarza przestrzeń do samoorganizacji kobiet. 4 października spotkałyśmy się w Świetlicy Krytyki Politycznej w Trójmieście na podsumowaniu Kongresu Kobiet Pomorza, który odbył się przed trzema tygodniami. Wnioski z Kongresu i spotkania dają nam przekonanie, że tu i teraz nadszedł CZAS KOBIET.

Spotkajmy się zatem ponownie, w czwartek, 20 października. Chcemy zaproponować działania w grupach, by każda z nas znalazła komfortowe miejsce dla siebie. Będzie przestrzeń dla aktywistek ale też i dla kobiet i dziewuch, które wolą włączyć się wirtualnie, działać w sieci albo w swojej grupie wsparcia (w rodzinie, w pracy, na uczelni).

Spotkanie odbędzie się w czwartek, 20 października 2016 r., godz. 18-20 w Świetlica Krytyki Politycznej w Trójmieście, ul. Nowe Ogrody 35, Gdańsk (II piętro)

Podczas spotkania 4.10. nakreśliłyśmy kilka obszarów tematycznych, którymi chcemy się zająć.
Są to:

1/ EDUKACJA RÓWNOŚCIOWA, czyli przekaz, że dziewczynki i kobiety nie są przeznaczone wyłącznie do roli opiekuńczych, że podobnie jak chłopcy mają swoje zdanie, talenty i od przedszkola powinny być wychowywane do pełnienia ról publicznych i zawodowych w przyszłości (a nie tylko domowych i macierzyńskich).

2/ MODA NA FEMINIZM, rozumiany jako siła kobiet, wydobywanie naszej mocy, mądrości i solidarności, upowszechnienie tego, że feminizm jest normalną sprawą, pociągnięcie tej wielkiej mobilizacji kobiet, jakiej dzisiaj doświadczamy

3/ ODDOLNE, SYSTEMOWE DZIAŁANIA POMOCOWE: dla kobiet w związkach przemocowych (by się odważyły skorzystać z dostępnej pomocy psychologicznej i prawnej, pomoc dla kobiet po poronieniach i decydujących się na przerwanie ciąży, – zadanie: jak dotrzeć do kobiet, które są ofiarami”kompromisu” aborcyjnego?

4/ GRUPA INTERWENCYJNA (KOMITET OBRONY KOBIET) – czyli wszelkie działania interwencyjne w przypadku naruszania godności i praw kobiet, listy poparcia, protestu, włączenie się do zbiórki podpisów pod Europejską Inicjatywą Ustawodawczą w sprawie liberalizacji „kompromisu” aborcyjnego

5/ DZIAŁANIA KULTURALNO – SPOŁECZNOŚCIOWE (pokazy filmów, warsztaty, spotkania, śpiewanie w Chórze telewizja TAK, Tajne Komplety Kobiet, rekreacja, inne), motyw przewodni: ogłoszenie 2018r. Rokiem Praw Wyborczych Kobiet z okazji 100 lecia wywalczenia przez Polki praw wyborczych w listopadzie 1918 roku.

Widzimy się zatem w czwartek, 20 października w Świetlicy Krytyki Politycznejw Trójmieście. Polecamy też inne wydarzenia w Świetlicy przy Nowych Ogrodach 35:

13 października, godz. 18.00- pokaz filmu”Mustang”połączony z dyskusją o feminizmie

8 listopada, godz. 18, Tajne Komplety Kobiet: czytamy opowiadanie Haliny Górskiej „Barak Płonie, cz. I” (prowadzenie: profesor Ewa Graczyk)

__
Dobry, bo przeczytany do końca, tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Wesprzyj nas.

Zamknij

20kp-logo-white-500px