Miasto

TAK, odważ się działać!

#CzarnyPoniedziałek pokazał, że solidarność kobiet ma niezwykłą siłę! Odważ się działać z Trójmiejską Akcją Kobiecą - przyjdź na spotkanie

#CzarnyPoniedziałek pokazał, że solidarność kobiet ma niezwykłą siłę! We wspólnym działaniu jesteśmy w stanie zmienić decyzje Sejmu i rządu, a także zmobilizować kobiety do obrony naszych praw i godności.

Zryw 3 października nie może być jednorazowy. Wykorzystajmy tę wspaniałą energię do wyzwolenia naszej kobiecej mocy, łączmy się w grupy i działajmy!

Trójmiejska Akcja Kobieca od kilku lat stwarza przestrzeń do samoorganizacji kobiet. 4 października spotkałyśmy się w Świetlicy Krytyki Politycznej w Trójmieście na podsumowaniu Kongresu Kobiet Pomorza, który odbył się przed trzema tygodniami. Wnioski z Kongresu i spotkania dają nam przekonanie, że tu i teraz nadszedł CZAS KOBIET.

Spotkajmy się zatem ponownie, w czwartek, 20 października. Chcemy zaproponować działania w grupach, by każda z nas znalazła komfortowe miejsce dla siebie. Będzie przestrzeń dla aktywistek ale też i dla kobiet i dziewuch, które wolą włączyć się wirtualnie, działać w sieci albo w swojej grupie wsparcia (w rodzinie, w pracy, na uczelni).

Spotkanie odbędzie się w czwartek, 20 października 2016 r., godz. 18-20 w Świetlica Krytyki Politycznej w Trójmieście, ul. Nowe Ogrody 35, Gdańsk (II piętro)

Podczas spotkania 4.10. nakreśliłyśmy kilka obszarów tematycznych, którymi chcemy się zająć.
Są to:

1/ EDUKACJA RÓWNOŚCIOWA, czyli przekaz, że dziewczynki i kobiety nie są przeznaczone wyłącznie do roli opiekuńczych, że podobnie jak chłopcy mają swoje zdanie, talenty i od przedszkola powinny być wychowywane do pełnienia ról publicznych i zawodowych w przyszłości (a nie tylko domowych i macierzyńskich).

2/ MODA NA FEMINIZM, rozumiany jako siła kobiet, wydobywanie naszej mocy, mądrości i solidarności, upowszechnienie tego, że feminizm jest normalną sprawą, pociągnięcie tej wielkiej mobilizacji kobiet, jakiej dzisiaj doświadczamy

3/ ODDOLNE, SYSTEMOWE DZIAŁANIA POMOCOWE: dla kobiet w związkach przemocowych (by się odważyły skorzystać z dostępnej pomocy psychologicznej i prawnej, pomoc dla kobiet po poronieniach i decydujących się na przerwanie ciąży, – zadanie: jak dotrzeć do kobiet, które są ofiarami”kompromisu” aborcyjnego?

4/ GRUPA INTERWENCYJNA (KOMITET OBRONY KOBIET) – czyli wszelkie działania interwencyjne w przypadku naruszania godności i praw kobiet, listy poparcia, protestu, włączenie się do zbiórki podpisów pod Europejską Inicjatywą Ustawodawczą w sprawie liberalizacji „kompromisu” aborcyjnego

5/ DZIAŁANIA KULTURALNO – SPOŁECZNOŚCIOWE (pokazy filmów, warsztaty, spotkania, śpiewanie w Chórze telewizja TAK, Tajne Komplety Kobiet, rekreacja, inne), motyw przewodni: ogłoszenie 2018r. Rokiem Praw Wyborczych Kobiet z okazji 100 lecia wywalczenia przez Polki praw wyborczych w listopadzie 1918 roku.

Widzimy się zatem w czwartek, 20 października w Świetlicy Krytyki Politycznejw Trójmieście. Polecamy też inne wydarzenia w Świetlicy przy Nowych Ogrodach 35:

13 października, godz. 18.00- pokaz filmu”Mustang”połączony z dyskusją o feminizmie

8 listopada, godz. 18, Tajne Komplety Kobiet: czytamy opowiadanie Haliny Górskiej „Barak Płonie, cz. I” (prowadzenie: profesor Ewa Graczyk)

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij