Miasto

Spotkanie organizacyjne Manify Trójmiejskiej

Manifa już wkrótce, wszystkie osoby chcące włączyć się w jej organizację zapraszamy na otwarte spotkanie w czwartek, 25 lutego o godz. 18.00.

Tegoroczna trójmiejska Manifa odbędzie się w sobotę, 5 marca o godz. 15.00 na Placu Solidarności w Gdańsku. Manifa organizowana z okazji 8 Marca to święto demokracji, które skłania do przypomnienia Art. 32 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej. Głosi on między innymi, że „nikt nie może być dyskryminowany w życiu politycznym, społecznym lub gospodarczym z jakiejkolwiek przyczyny”. Równouprawnienie, jako jedna z podstawowych demokratycznych wartości, to wyzwanie dla wszystkich nowoczesnych społeczeństw. Zmierzył się z nim także premier Kanady, Justin Trudeau, który na pytanie o to, dlaczego w formowanym przez niego rządzie tak istotne były parytety, odpowiedział po prostu: „Ponieważ jest rok 2015!”. Założenie oczywiste w dojrzałej demokracji dzisiaj musi być mocno i dosadnie artykułowane w Polsce!

Członkinie i członkowie Trójmiejskiej Akcji Kobiecej pragną wyrazić kobiecą solidarność właśnie dlatego, że już czas najwyższy, by to zrobić – jest rok 2016! Wszystkie osoby, dla których kwestie równości i różnorodności są szczególnie istotne, mają szansę włączyć się w działania organizacyjne.

Spotkanie organizacyjne Manify Trójmiejskiej odbędzie się w czwartek, 25 lutego o godzinie 18.00 w Świetlicy Krytyki Politycznej w Trójmieście, ul. Nowe Ogrody 35, II p., Gdańsk.

Organizatorem wydarzenia jest Trójmiejska Akcja Kobieca w partnerstwie ze Świetlicą Krytyki Politycznej w Trójmieście.

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij