Miasto

Sobota z książką w Sopocie

Cień drzew, leżak i kilkaset książek w zasięgu ręki - tak możecie spędzić sobotę w stworzonym przez nas Parku Książki w Sopocie.

Podczas Festiwalu Literacki Sopot poświęconego literaturze izraelskiej w godzinach 12.00 – 18.00 zapraszamy do Parku Książki zlokalizowanego w Parku Północnym w rejonie placu zabaw.

W Parku Książki prowadzić będziemy letnią czytelnię Krytyki Politycznej składającą się z kilkuset pozycji wielu wydawnictw dla dorosłych i dla dzieci. Bezpłatnie książki przekazali m.in. Wydawnictwo Krytyki Politycznej, Zakamarki, Narodowe Centrum Kultury, Instytut Kultury Miejskiej w Gdańsku, Wyd. Łajka księgarni Ambelucja, Wydawnictwo Czarne, Smak Słowa oraz Wydawnictwo Uniwersytetu Gdańskiego

Ciekawe myśli znalezione w książkach będzie można zapisać na wielkoformatowej przestrzeni ekspresji literacko-rysunkowych.W godzinach 12-18 na wszystkich chętnych czekać będą farby oraz myśli spisane w pierwszej połowie roku podczas spotkań odbywających się w ramach projektu „Zaczytani na żywo”, który jest współfinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Program Parku Książki w sobotę, 20 sierpnia:

13.00 Babcia robi na drutach- warsztaty dla dzieci prowadzone przez Agatę Półtorak zaproszoną przez księgarnię Ambelucja

Zobaczymy w opowieści teatru Kamishibai interpretację ponadczasowej bajki Orleva o uprzedzeniach i krzywdzie, jaką można wyrządzić drugiemu człowiekowi, ale też o sile wyobraźni, nadziei i determinacji.
W części plastycznej wykonamy wyszywane prace plastyczne z wełny, guzików i mikrogumy.

14.00 Krytyczny Przegląd Prasy – rozmowa z Marią Klaman o najważniejszych wydarzeniach przedstawianych w mediach

15.00 English Book dla dzieci – pełen radości kontakt z językiem angielskim Anny Rostankowskiej

16.00 Book Discussion Club – omawianie z Aleksandrą Hołubowicz anglojęzycznych esejów i opowiadań

Czytanie krótkich opowiadań w języku angielskim i rozmowa na ich temat. Pisarzami przewodnimi tegorocznego Book Discussion Club będą Etgar Keret, Isaac Bashevis Singer oraz pisarka Yael Neeman

17.00 Warsztaty dla dzieci (wiek 9-12 lat) prowadzone przez Agnieszkę Muras z Wydawnictwa Krytyki Politycznej

Park Książki prowadzony będzie codziennie podczas trwania Festwialu Literacki Sopot w rejonie placu zabaw w Łazienkach Północnych w godzinach 12-18.

Organizatorem wydarzenia jest Świetlica Krytyki Politycznej w Trójmieście w partnerstwie z Biblioteką Sopocką. Spotkanie jest częścią projektu „Zaczytani na żywo” wspieranego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

                     

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij