Miasto

Slam poetycki w Operze Leśnej podczas Parku Książki

W sobotę 20 lipca w sopockiej Operze Leśnej, o godz. 17.00 rozegra się slam poetycki z udziałem m.in. Jasia Kapeli prowadzony przez Wojciecha Borosa.

Turniej na słowa odbędzie się w ramach Letnich Czytelni Parku Książki mających w programie liczne atrakcje dla dzieci oraz krytyczny przegląd prasy.

Slam poetycki, czyli scena, mikrofon i 3 minuty, tak wygląda publiczna rywalizacja poetów na słowa. Każdy startujący w turnieju dostanie trzy minut na zaprezentowanie swojej twórczości na deskach dużej sceny Opery Leśnej.

Do udziału w turnieju słów zaproszony został zwycięzca pierwszego polskiego slamu poetyckiego Jaś Kapela. Zmierzy się on z trójmiejskimi poetami i poetkami, a publiczność będzie mogła hałasować do woli wyrażając swoje zadowolenie lub jego brak. Pojedynek na słowa poprowadzi gdański poeta Wojciech Boros.

Zgłosić może się każdy, zapisy będą przyjmowane bezpośrednio przed rozpoczęciem rywalizacji. Zwycięzca otrzyma nagrodę ufundowaną przez Miasto Sopot wzbogaconą książkami Wydawnictwa Krytyki Politycznej.

Przybywajcie na slam poetycki do Opery Leśnej w sobotę, 20 lipca o godz. 17.00.

Od południa trwać będzie Park Książki, czyli letnia czytelnia z wieloma atrakcjami dla dzieci oraz Krytycznym Przeglądem Prasy prowadzonym przez Jasia Kapelę. Na wszystkie wydarzenia od godziny 12 do 17 do Opery Leśnej wstęp bezpłatny.

Trójmiejska Krytyka Polityczna, która organizuje sopocki Park Książki w partnerstwie z Biblioteką Sopocką, zaprasza dzieci do udziału w warsztatach Fabryka Książki, poświęconych ważnym kwestiom społecznym. Inspiracją do pracy z najmłodszymi jest książka Współpraca. Przewodnik dla dzieci, której współautorką jest Janina Ochojska. Letnia czytelnia to również propozycje dla dorosłych: bogata biblioteka lektur, krytyczny przegląd prasy oraz tworzenie Sopockiego Kanonu Książki, czyli spis tytułów ważnych i wartych przeczytania.

W letniej czytelni dostępne będą książki dla dorosłych i dzieci wielu wydawnictw, m.in.: Słowo/obraz terytoria, Smak Słowa, IS Wyspa, magazyn „Bliza”, W.A.B., Czarne, Bęc Zmiana, Zakamarki, Dwie Siostry, Format oraz Wydawnictwa Krytyki Politycznej. Po zakończeniu Parku Książki wszystkie pozycje zostaną przekazane Bibliotece Sopockiej.

Park Książki jest częścią ogólnopolskiego projektu wspieranego jest Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Sopocki Park Książki wspierany jest również przez Bibliotekę Sopocką. 

Kolejne Parki Książki:

Letnie czytelnie w Sopocie w wakacyjne weekendy w godz. 12 – 18:
Park Północny przy Zatoce Sztuki (ul. Aleja Franciszka Mamuszki 14)
– LIPIEC: 21, 28 (niedziele)
– SIERPIEŃ: 3, 4, 10, 11, 16, 17, 18, 19, 20
Opera Leśna
– 20 LIPCA (sobota)
Centrum Żeglarstwa i Ratownictwa
– 27 LIPCA (sobota)

Projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Partnerem sopockiego Parku Książki jest Miejska Biblioteka Publiczna w Sopocie


__
Ten artykuł nie powstałby, gdyby nie wsparcie naszych darczyńców. Dołącz do nich i pomóż nam publikować więcej tekstów, które lubisz czytać

Zamknij