Miasto

Skwer we Wrzeszczu – spotkanie informacyjne

Spotkanie informacyjne dotyczące przyszłości dawnego Placu Waryńskiego w Gdańsku Wrzeszczu odbędzie się w czwartek, 30 lipca o godz. 18.00 w Nowej Kolonii tuż obok skweru.

W 2011 roku koordynowałyśmy jako Świetlica Krytyki Politycznej w Trójmieście konsultacje społeczne dotyczące przyszłości Placu Waryńskiego we Wrzeszczu. Projekt zagospodarowania, który zyskał największą aprobatę mieszkańców został przez nich zgłoszony w 2014 roku do budżetu obywatelskiego. Niestety, z powodu braku środków nie doczekał się on realizacji. 

Obecnie jednak w tej przestrzeni są wdrażane zmiany nadające terytorium odmienny charakter, w związku z planowanym w tym miejscu pomnikiem Anny Walentynowicz. Dla części mieszkanek i mieszkańców okolicy czy szerzej – wrzeszczan proponowana obecnie koncepcja zagospodarowania skweru jest co najmniej zagadkowa. W związku z tym, z inicjatywy mieszkańców i mieszkanek odbędzie się spotkanie informacyjne.


Spotkanie informacyjne dotyczące nowego zagospodarowania skweru wokół pomnika Anny Walentynowicz odbędzie się na tarasie przed Nową Kolonią (była Kawiarnia Morska), al. Grunwaldzka 51, Gdańsk Wrzeszcz.

Więcej o spotkaniu informacyjnym.

Organizatorzy, którymi są mieszkańcy i mieszkanki informują, że spotkanie dotyczyć będzie również wykorzystania skweru na cele rekreacyjne, zgodnie z koncepcją wypracowaną przez mieszkańców w 2011 roku i zgłoszoną w 2014 r. do I edycji Budżetu Obywatelskiego.


__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij