Miasto

Sierakowski na debacie Gdańskiego Tygodnia Demokracji

„Zagrożona demokracja? Zagrożona Europa? Przyczyny, objawy, perspektywy”.

Jakie wyzwania stoją przed polską demokracją? Jak mówić o demokracji, aby jej wartości były zrozumiałe dla wszystkich? Co zmieniło się w postrzeganiu demokracji przez Polaków na przestrzeni ostatnich 27 lat? – na te pytania postarają się odpowiedzieć w Gdańsku liderzy opinii, eksperci i komentatorzy. Gdański Tydzień Demokracji potrwa od 12 do 18 września.

Gdański Tydzień Demokracji otworzy debata Zagrożona demokracja? Zagrożona Europa? Przyczyny, objawy, perspektywy.

12 września, poniedziałek, godz. 1700, Europejskie Centrum Solidarności, pl. Solidarności 1

Prezentacja raportu Freedom House o kondycji demokracji w krajach, w których po roku 1989 dokonała się transformacja ustrojowa – oraz panel dyskusyjny ECS z udziałem: Nate Schenkkana (autor opracowania), Aleksandra Kaczorowskiego (eseista, dziennikarz, autor książek), Donatasa Puslysa (publicysta, redaktor naczelny portalu bernadinei.lt). Moderator: Maciej Drzewicki (zastępca redaktora naczelnego „Gazety Wyborczej Trójmiasto”).

Panel dyskusyjny redakcji „Gazety Wyborczej” z udziałem znanych dziennikarzy i komentatorów o kondycji demokracji w Polsce – Dominiki Wielowieyskiej, Grzegorza Miecugowa, Sławomira Sierakowskiego, Adama Szostkiewicza. Moderator: Maciej Drzewicki (zastępca redaktora naczelnego „Gazety Wyborczej Trójmiasto”).

wstęp wolny!

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij