Miasto

Rozegrajmy miasto z sąsiadami na Zaspie

Na półmetku projektu „Rozegraj miasto z sąsiadami” mieszkańcy spotkają się z radnymi na gdańskiej Zaspie w poniedziałek, 26 października o godz. 18.00.

Po raz kolejny rozegra się pojedynek między reprezentantami grupy prorodzinnej, proekologicznej, probiznesowej i przedstawicielami władz. W wybranych rolach mogą jednak wystąpić zarówno radni, jak i ich sąsiedzi – mieszkańcy i mieszkanki dzielnicy Zaspa Młyniec. Gra może też pozwolić radnym i mieszkańcom na swobodną rozmowę o problemach ich własnej dzielnicy. Jak zagospodarować zieleń? Czy w okolicy jest dostateczna ilość stojaków rowerowych? Czy dla wszystkich dzieci starczy miejsc w osiedlowych przedszkolach? Jak zapowiadają się kluczowe lokalne inwestycje, np. zagospodarowanie pasa startowego? Gracze mają szansę podczas wspólnej rozgrywki poznać swoich radnych i omówić z nimi ważne dla dzielnicy kwestie.

 

Przebieg gry moderują animatorzy i badacze, Adam Konopka i Dominik Krzymiński, którzy poprzez swoje doświadczenie i wiedzę przybliżą najważniejsze pojęcia i metody budowania dialogu między radnymi a mieszkańcami, co może być pomocne na dalszych etapach współpracy. Rozgrywka planszowa jest także okazją do spotkania i rozmowy z mieszkańcami.

 

Rozgrywka planszowa „Rozegraj miasto z sąsiadami” odbędzie się w poniedziałek, 26 października o godz. 18.00 w siedzibie Rady Dzielnicy Zaspa Młyniec, która mieści się w XV LO im. Zjednoczonej Europy, przy ul. Pilotów 7, pokój 6 na parterze. Udział w rozgrywce jest bezpłatny dla wszystkich zainteresowanych mieszkańców i radnych.

 

 

Organizatorem wydarzenia jest Świetlica Krytyki Politycznej w Trójmieście w partnerstwie z Radą Dzielnicy Zaspa Młyniec. Zadanie jest współfinansowane ze środków Miasta Gdańska w związku z programem „Wspierania rozwoju społeczności lokalnej”.

 


__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij