Miasto

Rozegrajmy miasto w Osowej

Kolejna odsłona projektu „Rozegraj miasto z sąsiadami” odbędzie się w Osowej. Rozgrywka rozpocznie się we wtorek, 20 października o godz. 18.00.

Trwający w Polsce boom na partycypację społeczną objął większość polskich miast. Urzędy i rady dzielnic niejednokrotnie w porozumieniu z mieszkańcami i aktywistami miejskimi wprowadzają budżety obywatelskie, poszerzają zakres konsultacji społecznych i coraz bardziej wsłuchują się w głosy mieszkańców. Jak przeprowadzać owocne konsultacje? Czy liczny udział obywateli to już sukces? Rozegraj miasto z sąsiadami, to działania edukacyjne wprowadzające mieszkańców w procesy partycypacyjne poprzez poszerzenie ich wiedzy i kompetencji w tym zakresie.

Podczas spotkań w poszczególnych dzielnicach mieszkańcy spotykają się z radnymi, wspólnie rozgrywają emocjonującą grę planszową. Spotkanie to także okazja do rozmowy o przyszłości dzielnicy w gronie sąsiadów, do których należą także przedstawiciele rady.

Rozgrywki planszowe w ramach projektu „Rozegraj miasto z sąsiadami” są formą edukacji i wymiany doświadczeń poprzez wspólną zabawę. Spotkaniom towarzyszy drobny poczęstunek, dzięki czemu mieszkańcy i radni mogą poczuć się swobodnie we własnym gronie, a ostatecznie podjąć rozmowy również o najważniejszych problemach dzielnicy. Grę prowadzą doświadczeni animatorzy: socjolog, Adam Konopka i pedagog, Dominik Krzymiński, doktoranci UG związani z Klubem Krytyki Politycznej w Trójmieście.

Rozgrywka planszowa „Rozegraj miasto z sąsiadami” na Osowej odbędzie się we wtorek, 20 października o godz. 18.00 w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 przy ul. Wodnika 57 w Gdańsku. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny i otwarty dla wszystkich mieszkańców i radnych dzielnicy.

Organizatorem wydarzenia jest Świetlica Krytyki Politycznej w Trójmieście w partnerstwie z Radą Dzielnicy Osowa. Zadanie jest współfinansowane ze środków Miasta Gdańska w związku z programem „Wspierania rozwoju społeczności lokalnej”.

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij