Miasto

Rozegraj miasto z sąsiadami

Gra planszowa, plenerowa czytelnia, degustacja domowych wypieków i Krytyczny Przegląd Prasy to pomysł na sobotę, 20 czerwca w Parku Bema na Siedlcach.

W letniej, piknikowej scenerii będziemy rozmawiać o przyszłości dzielnicy Siedlce pochylając się nad grą planszową. Mieszkanki i mieszkańców zapraszamy do Parku Bema na Siedlcach, gdzie spotkamy się w ramach Gdańskich Dni Sąsiadów. Atrakcją popołudnia będzie gra planszowa, do której wprowadzą graczy Adama Konopka i Dominik Krzymiński. W grze może wziąć udział każdy, kto chciałby wcielić się w rolę prezydenta miasta, radnego dzielnicy i porozmawiać o tym, co może zmienić się w jego okolicy. Czy potrzebne są dodatkowe ławki, stojaki do rowerów, a może brakuje w okolicy biblioteki lub placów zabaw? Rozgrywki rozpoczną się o godz. 12.00 i potrwają mniej więcej 1,5 godziny.

 

Będzie można odpocząć na przygotowanych pufach, kocach i poczytać książką z plenerowej czytelni oraz skosztować domowych wypieków. Najmłodszych zapraszamy do kącika dla dzieci, w którym znajdą się gry edukacyjne i książeczki.

Ostatnią godzinę pikniku poświęcimy na Krytyczny Przegląd Prasy, który poprowadzi Elżbieta Rutkowska, komentując wybrane bieżące media drukowane i zwracając uwagę na przewrotne treści oraz dzieląc się wnioskami, które mogą płynąć z lektury współczesnej prasy. Krytyczny Przegląd Prasy rozpocznie się bezpośrednio po zakończeniu rozgrywek planszowych, ok. godz.14.00.

Program wydarzenia:

12.00 Gra planszowa „Rozegraj miasto”

14.00 Krytyczny Przegląd Prasy

12.00-15.00 będą także dostępne letnia czytelnia, degustacja domowych wypieków oraz kącik dla dzieci.

Piknik na Placu Bema odbędzie się w ramach Gdańskich Dni Sąsiadów w sobotę, 20 czerwca w godz. 12.00-15.00 w parku na rogu ul. Bema i ul. Zakopiańskiej w Gdańsku na Siedlcach.

Piknik na Placu Bema jest inauguracją projektu Rozegraj Miasto z Sąsiadami zakładającego warsztaty połączone z grą planszową w pięciu dzielnicach Gdańska.

Organizatorem wydarzenia jest Świetlica Krytyki Politycznej w Trójmieście w partnerstwie z Radą Dzielnicy Siedlce. Spotkanie odbywa się w ramach Gdańskich Dni Sąsiadów. Zadanie jest współfinansowane ze środków Miasta Gdańska w związku z programem „Wspierania rozwoju społeczności lokalnej”.

                           

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij