Miasto

Rodzicelstwo po stracie

Warsztaty i prelekcje w ramach sympozjum "Rodzicielstwo po stracie" odbędą się 26 maja na Uniwersytecie Gdańskim, pozwolą poznać najskuteczniejsze strategie radzenia sobie z traumą poronienia.

Osoby mierzące się z doświadczeniem poronienia potrzebują w tym trudnym momencie fachowego wsparcia ze strony bliskich i personelu medycznego. Warsztaty i prelekcje w ramach sympozjum Rodzicielstwo po stracie pozwolą poznać najskuteczniejsze strategie radzenia sobie z traumą oraz metody pracy z osobami, które doświadczyły poronienia.

Sympozjum podejmuje problem poronień oraz straty dzieci w okresie okołoporodowym. Prelegenci będą mówić o kondycji psychicznej matek i ojców po stracie oraz czynnikach istotnych dla wychodzenia z traumy i procedurach medycznych wspomagających proces żałoby, a przy tym również konkretnych przykładach wsparcia psychologicznego i społecznego kierowanego do rodziców i rodzin. Wśród prelegentów znajdą się specjaliści – psychologowie kliniczni pracujący z rodzicami w sytuacji straty, m.in. z Fundacji Gajusz, Fundacji Dwie Kreski, prawniczka oraz sami rodzice.

Wydarzenie zakończy praca w dwóch grupach warsztatowych: dla rodziców po stracie (w formie grupy wsparcia), którzy będą mogli w ten sposób wesprzeć swój proces wychodzenia z traumy.

Druga grupa warsztatowa stworzona zostanie dla studentek/studentów zawodów medycznych i personelu medycznego pracującego w placówkach służby zdrowia, którzy będą mogli głębiej poznać proces i objawy powstawania oraz trwania traumy u rodziców po stracie. Celem warsztatu jest również uzyskanie wskazówek, w jaki sposób można złagodzić przeżywanie straty w postępowaniu okołoporodowym (np. które procedury i działania w szpitalu oraz w jakich sytuacjach są pomocne rodzicom; w jaki sposób personel medyczny może zadbać o rodziców jednocześnie chroniąc swoją kondycję psychiczną).

Sympozjum Rodzicielstwo po stracie odbędzie się 26 maja w godzinach 9.00-17.00 na Wydziale Nauk Społecznych na ul. Bażyńskiego 4 w Gdańsku (audytorium S209).

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Macherki we współpracy ze Świetlicą Krytyki Politycznej w Trójmieście.

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij