Miasto

Pszczoły w Book Discussion Club

Pszczoły, kastowość ula i ekologia będą tematem Dyskusyjnego Klubu Książki w czwartek 11 czerwca o godz. 17.00. Na rozmowę ilustrowaną książką The bees, Laline Paull zapraszamy do Sopotu.

The Bees, czyli Pszczoły to opowieść, która zmienia sposób patrzenia na świat i nie tylko o widzenie pszczół tu chodzi. Bohaterką książki jest Flora 717 będąca pracownicą sanitarną, członkinią najniższej kasty ula. Miejsca, gdzie praca i poświęcenie są najwyższymi cnoty, a kult ukochanej królowej jest jedyną religią. Ale Flora nie jest jak inne pszczoły. Dostaje ogromną szansę na zmianę swojego losu, ale w okolicznościach zagrażających przetrwaniu ula, jej ciekawość jest uważana za niebezpieczną wadę. O innym spojrzeniu na siłę i odwagę Flory 717 będziemy rozmawiać podczas Book Discussion Club w języku angielskim.

Spotkanie Book Discussion Cluba prowadzone przez Aleksandrę Hołubowicz odbędzie się w czwartek 11 czerwca o godz. 17.00, w Bibliotece Sopockiej, Ul. Obrońców Westerplatte 16, Sopot. Wstęp wolny.

Książkę The Bees, Laline Paull można wypożyczyć w Bibliotece Sopockiej.

Aleksandra Hołubowicz – doktorantka UG, nauczycielka języka angielskiego, aktywistka i działaczka społeczna udzielająca się m.in. na rzecz mieszkańców i mieszkanek Gdyni. Współprowadzi Stowarzyszenie GAFFA, którego jednym z licznych działań jest promocja czytelnictwa i organizacja Dyskusyjnego Klubu Książki w Gdyni. W Bibliotece Sopockiej do rozmowy o książkach Aleksandra Hołubowicz zaprasza w języku angielskim.

Book Discussion Club jest częścią projektu Zaczytani na żywo realizowanego w czterech filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sopocie.  Różnorodność działań w projekcie dostosowana jest do potrzeb lokalnej społeczności zgromadzonej wokół poszczególnych filii.  Projekt oprócz promocji czytelnictwa zakłada integracje społeczności lokalnej poprzez prowadzenie otwartych spotkań dyskusyjnych, animację procesu poznawania się i długofalowego budowania relacji.

Kolejne spotkania Book Discussion Club odbędą się 8 października, 5 listopada, 10 grudnia. Book Discussion Club spotkał się 9 kwietnia i 7 maja.

Organizatorem wydarzenia jest Świetlica Krytyki Politycznej w Trójmieście w partnerstwie z  Biblioteką Sopocką. Spotkanie jest częścią projektu „Zaczytani na żywo” wspieranego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz projekt Stacje Pogody współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Kultura.

           

Komentarze

System komentarzy niedostępny w trybie prywatnym przeglądarki.