Miasto

Prowadź z nami Park Książki

Chcesz zostać wolontariuszem lub masz do zaliczenia praktyki studenckie? Jeżeli lubisz pracę z książką, to prowadź ze Świetlicą KP w Trójmieście letnią czytelnię w Sopocie.

W ostatnią sobotę czerwca ruszmy z Parkiem Książki w Sopocie i będziemy zachęcać do czytania przez kolejne siedem weekendów wakacji. W ramach projektu planowane są liczne spotkania z pisarkami i pisarzami, warsztaty dla dzieci oraz slam poetycki. Dlatego jeżeli lubisz szeroko rozumianą pracę z książką, to zapraszamy na praktyki studenckie lub na wolontariat.

Oferujemy rozwój w wielu dziedzinach:

  • promowanie czytelnictwa,
  • przygotowywanie spotkań autorskich,
  • prowadzenie czytelni w przestrzeni miejskiej,
  • tworzenia księgozbioru,
  • pisanie tekstów opiniotwórczych,
  • pisanie relacji ze spotkań,
  • tworzenie Facebooka i Newslettera.

  

Projekt Park Książki zakończony zostanie podczas Festiwalu Literackiego w Sopocie 16 – 20 sierpnia.

Park Książki organizowany jest przez Świetlicę Krytyki Politycznej w Trójmieście już po raz drugi. Rok temu letnia czytelnia działała na plaży w Gdyni. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zarówno spotkania z autorami, jak i warsztaty Fabryka Książki dla dzieci. Książki przez całe lato były też nieodzownym elementem gdyńskiej plaży.

Tegoroczny Park Książki prowadzony będzie w parku przy sopockiej plaży i jest częścią ogólnopolskiego projektu wspieranego jest Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Projekt PARK KSIĄŻKI 2013 jest kontynuacją projektu realizowanego w roku 2012. Przewiduje
stworzenie letnich czytelni w minimum sześciu miastach Polski (Białystok, Cieszyn, Sopot, Łódź, Toruń) oraz objazdowej czytelni, która odwiedzi min. trzy miasta (m.in. Kraków).

Przeniesienie czytelni z budynków do otwartej przestrzeni miejskiej w okresie letnim – okresie większej aktywności mieszkańców właśnie w przestrzeni miejskiej – pozwala wyjść z programem promocji czytelnictwa do tych, którzy z różnych powodów (ekonomicznych, kulturowych) nie sięgają po książki. Jednocześnie daje szansę wpisania czytania w pozytywnie społecznie kojarzony obraz letniego wypoczynku. Najważniejszym z działań dodatkowych czytelni będą warsztaty dla dzieci „Fabryka książek”. W czytelniach dostępna będzie bezpłatna gazeta „Kurier książki”.

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij