Miasto

Premiera spektaklu „Okruchy”

Premiera spektaklu oraz debata, której tematem będzie zaufanie, współpraca i bieda – słowa będące punktem wyjścia do scenariusza sztuki „Okruchy", w poniedziałek, 21 grudnia w Helu.

Ten artykuł pochodzi z archiwum Dziennika Opinii Krytyki Politycznej.
**

 

„Jedno jest pewne – choć nie można zmienić całego świata, na pewno można zmienić coś w sobie” – to jedno z przesłań sztuki „Okruchy”, które wybrzmi podczas premiery w Helu. Scenariusz autorstwa Katarzyny Słupczyńskiej inspirowany był publikacjami Wydawnictwa Krytyki Politycznej, „Współpraca”, „Bieda”, „Zaufanie” oraz baśnią „Królowa Śniegu”.

 

 

Gimnazjalna młodzież Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Helu pracowała nad sztuką przez kilka miesięcy. W tym czasie odbyło się wiele warsztatów teatralnych, miały miejsce wyjazdy studyjne, młodzież inspirowała się oglądając sztuki teatralne w Warszawie oraz w Gdańsku. Sukces, którym będzie poniedziałkowa premiera, jest owocem udanej współpracy wielu osób oraz zaufania grupy w podejmowane działania.

 

 

 

 

Po spektaklu odbędzie się debata rozwijająca przesłanie sztuki z udziałem przewodniczącego Rady Miasta – Arnoldem Antkowskim, Anną Ożge-Kohnke – przedstawicielką Rady Rodziców ZSO w Helu oraz Magdaleną Milewska – psycholożką, coachem i doświadczoną pedagożką. Rozmowę z udziałem gości oraz widzów, moderować będzie Elżbieta Rutkowska, koordynatorka projektu, którego kulminacją jest spektakl „Okruchy”.

 

 

 

Premiera spektaklu „Okruchy” w reż. Wiesławy Buniowskiej w wykonaniu aktorów Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Helu odbędzie się w poniedziałek, 21 grudnia o godz. 17.00 w Hali Widowiskowo – Sportowej, ul. Szkolna 1, Hel. W debacie zaplanowanej po spektaklu udział wezmą Arnold Antkowski, Magdalena Milewska i Anna Ożge-Kohnke.

 

 

Spektakl „Okruchy” jest częścią projektu „Teatr w linii prostej” odbywającego się równolegle również w Cieszynie. Młodzież z dwóch miast, Helu i Cieszyna, współpracowała od września uczestnicząc w wyjazdach studyjnych do instytucji kultury w Warszawie, Trójmieście oraz w warsztatach teatralnych. Obie grupy wystawiają spektakl „Okruchy” oparty na scenariuszy Katarzyny Słupczyńskiej. Cieszyńska premiera odbędzie się 30 grudnia 2015 w Teatrze CST.

 

 

 

 

 

 

 

Organizatorami wydarzenia są Świetlica Krytyki Politycznej w Trójmieście, Zespół Szkół Ogólnokształcących w Helu oraz Urząd Miejski w Helu. Projekt „Teatr w linii prostej” został dofinansowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

 

 

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij