Miasto

Pożegnanie roku z Chórem TAK

Chór TAK opracowuje nowe propozycje repertuarowe na kolejny rok, które omówimy podczas próby w poniedziałek, 21 grudnia o godz. 18.00.

Ten artykuł pochodzi z archiwum Dziennika Opinii Krytyki Politycznej.
**

 

Skład Chóru TAK, będącego inicjatywą Trójmiejskiej Akcji Kobiecej, dynamicznie zmienia rozbudowując zespół śpiewających amatorek i amatorów o nowe osoby. Chór zadebiutował w przestrzeni publicznej podczas Manify 8 Marca 2015. W ostatnim czasie odbył się drugi występ stanowiący komentarz do procesu rewitalizacji ulicy Wajdeloty w Gdańsku-Wrzeszczu.

 

 

Kolejne pomysły na działania skłaniają do poszukiwania nowych inspiracji muzycznych. W dalszych planach chóru jest występ, np. podczas Kongresu Kobiet Pomorza. Wszystkie osoby uczestniczące w próbach mogą mieć wpływ zarówno na repertuar, jak i na inicjatywy, w które Chór TAK będzie mógł się zaangażować. Na poziomie inspiracji muzycznych pojawiły się m.in. pomysły zainspirowane głośnymi musicalami, oczywiście w autorskiej wersji.

 

 

 

Próbę poprowadzi dyrygentka Chóru TAK, Anna Ekielska-Skóra.

 

 

 

Najbliższa próba Chóru TAK odbędzie się w poniedziałek, 21 grudnia o godz. 18.00 w Świetlicy Krytyki Politycznej w Trójmieście, ul. Nowe Ogrody 35, II p., Gdańsk. Udział w spotkaniach jest bezpłatny i dostępny dla wszystkich zainteresowanych osób. Bardzo prosimy o zapisy na próbę.

 

Organizatorem prób chóru jest Trójmiejska Akcja Kobieca. Próby odbywają się w Świetlicy Krytyki Politycznej w Trójmieście. Projekt realizowany jest przy wsparciu finansowym European Cultural Foundation.

 


__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij