Miasto

Postrzyżyny – Zapleciny

Uroczystość Postrzyżyny - Zapleciny dla dzieci zorganizowane zostaną w 4 czerwca 2016. Zapisy trwają!

Ceremonia organizowana jest z myślą o dzieciach 8-10-letnich, które chciałyby zintegrować się z tradycją naszych przodków i przodkiń oraz sięgnąć do korzeni naszej kultury.

Przygotowana przez nas uroczystość Postrzyżyn-Zaplecin będzie wydarzeniem całkowicie świeckim, inspirowanym rodzimymi tradycjami. Wydarzenie to ma integrować uczestniczące w nim osoby niezależnie od wyznawanej (lub nie) religii, pochodzenia, korzeni etnicznych, światopoglądu, etc.

Tradycyjnie ceremonia Postrzyżyn skierowana była do chłopców, Zaplecin do dziewcząt. Chcemy jednak połączyć obie uroczystości i wybór danej ceremonii, lub decyzję o uczestnictwie w obu, pozostawić dzieciom – w zależności od ich preferencji i długości włosów.

Zapraszamy do zgłaszania udziału dzieci w uroczystości Postrzyżyn-Zaplecin,
która odbędzie się w dniu 04 czerwca 2016 roku poprzez formularz rekrutacyjny. Na zgłoszenia czekamy do 26 kwietnia 2016 roku.

Spotkanie informacyjne dla rodziców i opiekunów(ek) planowane jest na 28 kwietnia o godz. 18.00. Spotkanie edukacyjne dla dzieci – 30 maja o godz. 17.00. Oba spotkania odbędą się w Świetlicy Krytyki Politycznej w Trójmieście, ul. Nowe Ogrody 35, II piętro, Gdańsk.

Ze względu pionierski charakter tegorocznej uroczystości, liczba miejsc jest bardzo ograniczona. Chcemy przygotować ceremonię dla ośmiorga dzieci i ich bliskich. Decyduje kolejność zgłoszeń. W kolejnych latach planujemy jednak organizację Postrzyżyn-Zaplecin na znacznie większa skalę.

W razie pytań prosimy o kontakt mailowy: [email protected]
lub telefoniczny 58 304 75 22 (w godzinach 13.00-17.00).

Wydarzenie można śledzić też na facebooku.

Pomysłodawczynią i współorganizatorką wydarzenia jest Anna Kłonkowska we współpracy ze Świetlicą Krytyki Politycznej w Trójmieście. 

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij