Miasto

Polka, Obywatelka – debata z Iwoną Piątek

Spotkanie z Iwoną Piątek, kandydatką Partii Kobiet na Prezydenta RP w poniedziałek, 23 marca o godz. 18.00 w Świetlicy KP w Trójmieście.

Polka, Obywatelka – to hasło z jakim Iwona Piątek kandyduje na Prezydenta RP. Nie jestem oderwaną od rzeczywistości polityczką czy politykiem – mówi o sobie Iwona Piątek. Odnoszę się  do sprawach, które znam z codzienności. To daje mi szczególną perspektywę i wrażliwość na problemy Polaków i Polek – podkreśla.

Doświadczeniem Iwony Piątek jest opieka nad rodzicami ze znaczną niepełnosprawnością, trójką dzieci, zmaganie się z alimentami, próba pogodzenia codzienności z własnym biznesem. Czy brzmi znajomo? Jak podkreśla kandydatka, to problemy z jakimi codziennie zmaga się wiele Polek i Polaków. Czy można pogodzić to z polityką? Co nowego wnosi się do debaty publicznej podejmując takie właśnie tematy?

Na spotkaniu pytać będziemy Iwonę Piątek o jej postulaty dotyczące edukacji obywatelskiej i czy faktycznie jest ona szansą na innowacyjne społeczeństwo? Zapytamy, jak rozumie równe prawa i szanse dla każdego i każdej obywatelki oraz obywatela.

Spotkanie z Polką i obywatelką – polityczką, egalitarystką, przedsiębiorczynią, socjolożką a także pielęgniarką, poprowadzą dr Anna Strzałkowska (Tolerado) i Elżbieta Rutkowska (KP).

Spotkanie z Iwoną Piątek Polka, Obywatelka odbędzie się w poniedziałek, 23 marca o godzinie 18.00 w Świetlicy Krytyki Politycznej w Trójmieście, ul. Nowe Ogrody 35, II p., Gdańsk.

Iwona Piątekabsolwentka Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie – wydz. socjologii. Pracowała w CSK MSWiA, w JW2610, w BOR. Prowadziła własną działalność gospodarczą „Biuro Zleceń Medycznych”. Obecnie zajmuje się zarządzaniem nieruchomościami. Od początku istnienia Partii Kobiet jest jej członkinią. Uczestniczy w pracach Rady Programowej Kongresu Kobiet. Od marca 2010 roku pełni funkcję Przewodniczącej Partii Kobiet, wcześniej była szefową regionu mazowieckiego PK. Prywatnie mężatka i matka trzech synów.

Organizatorem wydarzenia jest Świetlica Krytyki Politycznej w Trójmieście we współpracy ze Stowarzyszeniem na rzecz osób LGBT i Partią Kobiet.

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij