Miasto

Piknik na skwerze Waryńskiego

Do zazieleniania miasta zapraszamy w sobotę, 18 maja od godz. 14.00, na Skwer Waryńskiego w Gdańsku Wrzeszcz.

Wspólnie sadzenie kwiatów, turnieje i gra w klasy, to tylko nieliczne atrakcje czekające na wszystkich, którzy wezmą udział w kolejnej edycji Waryński FEST.

Program pikniku na Skwerze Waryńskiego:

Od godz. 14.00

• Sprzątanie skweru,

• sadzenie roślin,

• ustawianie stolików do gier planszowych

Od godz. 15.30

• Letnia czytelnia,

• gra w klasy,

• turniej gier planszowych,

• malowanie za pomocą szablonów

Weź koc, krzesło, rodzinę, sąsiadów, grabki, łopatkę, zapał, humor i chęć do wspólnego spędzania czasu.Zapraszamy na WARYŃSKI FEST w sobotę, 18 maja od godz. 14.00 na Skwerze Waryńskiego w Gdańsku Wrzeszczu.

Jesienią 2011 roku mieszkańcy Gdańska wzięli udział w konsultacjach społecznych dotyczących przestrzeni miejskiej znanej pod nazwą Plac Waryńskiego. Projekt realizowało Stowarzyszenie im. Stanisława Brzozowskiego – Świetlica Krytyki Politycznej w Trójmieście przy wsparciu Fundacji im. S. Batorego. W ramach projektu zorganizowano cykl warsztatów dotyczących zagospodarowania terenu Plac Waryńskiego.

Kontynuacją tego projektu były warsztaty z mieszkańcami Plac Waryńskiego. Zróbmy razem, mające na celu wypracowanie wspólnego projektu atrakcyjnej zielonej przestrzeni publicznej. Projekt miał na celu rozbudzenie życia społecznego w przestrzeni publicznej – by mieszkańcy Wrzeszcza zaangażowali się w dbanie o najbliższy teren zielony, czyniąc go bardziej atrakcyjnym i przyjaznym.

WARYŃSKI FEST jest, po cyklu warsztatów-planowania, kolejnym spotkaniem praktycznym, gdzie zmieniana jest roślinność i szukane są nowe sposoby spędzania czasu wolnego.

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij