Miasto

Pieśń słonia – pokaz filmu

piesn-slonia-xavier-dolan

Pokaz filmu Pieśń słonia w ramach IV Festiwalu Sztuka Czytania, zorganizowanego pod hasłem: (Re)wizja słowa, odbędzie się w sobotę, 28 listopada o godz. 20.00.

Tegoroczna edycja festiwalu Sztuka Czytania kładzie nacisk na relacje między różnymi mediami i dziedzinami sztuki. Jednym z wydarzeń będzie pokaz głośnego filmu Pieśń słonia. Film jest ekranizacją sztuki Nicolasa Billona (autora także scenariusza do filmu) z 2004 roku pod tym samym tytułem.

Film Pieśń słonia opowiada o próbie rozwikłania zagadki zaginięcia jednego z lekarzy szpitala psychiatrycznego. Jedyną osobą, która wydaje się wiedzieć, co stało się z doktorem Lawrencem, jest Michael – pacjent szpitala z pięcioletnim stażem, który od pierwszych minut z wielką przyjemnością prowadzi intelektualną grę zarówno z widzem, jak i z przesłuchującym go doktorem Greenem. Psychiatra, nie czytając akt pacjenta, staje do nierównej walki z nieprzewidywalnym chłopakiem.

O filmie:
Pieśń słonia (2015), dramat;
scenariusz i reżyseria: Charles Biname,
czas: 110’

Zwiastun

Pokaz filmu Pieśń słonia w sobotę, 28 listopada o 20.00 w Świetlicy Krytyki Politycznej w Trójmieście, ul. Nowe Ogrody 35 (p. II) w Gdańsku. Wstęp wolny.

Głównym organizatorem IV Festiwalu Sztuka Czytania jest Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku w partnerstwie m.in. ze Świetlicą Krytyki Politycznej w Trójmieście.

 

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij