Miasto

Permakultura: Zrównoważony ogród w mieście

O permakulturze w mieście opowie Marcin Gerwin we wtorek, 17 czerwca o godz. 18.30 w Świetlicy KP w Gdańsku.

 

 Permakultura w mieście, to tytuł wykładu Marcina Gerwina z Sopockiej Inicjatywy Rozwojowej, który odbędzie się we wtorek, 17 czerwca o godz. 18.30 w Świetlicy Krytyki Politycznej w Trójmieście.

 

 

Permakultura to metoda projektowania, która została zapoczątkowana przez dwóch Australijczyków – Billa Mollisona i Davida Holmgrena – w latach 70-tych XX wieku. Jej podstawowym celem jest zaspokoić potrzeby ludzi w taki sposób, aby było to jednocześnie korzystne dla środowiska.

 

 

Słowo „permakultura” powstało z połączenia angielskich słów „permanent” (trwałe) i „agriculture” (rolnictwo). Obejmuje ona jednak nie tylko uprawę roślin, lecz także kwestie związane z budynkami, energią, wodą, zrównoważoną gospodarką, lokalnymi walutami, a nawet z organizacją państwa. O tym, do czego permakultura może przydać się w mieście, opowie Marcin Gerwin z Sopockiej Inicjatywy Rozwojowej.

 

 

 

 

 

 

 

Wykład Permakultura w mieście Marcina Gerwina odbędzie się we wtorek, 17 czerwca o godz. 18.30 w Świetlica Krytyki Politycznej w Trójmieście, ul. Nowe Ogrody 35, II p., Gdańsk.

 

 

Marcin Gerwinz wykształcenia politolog, specjalista ds. zrównoważonego rozwoju. Tematem jego doktoratu była „Idea i praktyka kształtowania zrównoważonego rozwoju jako wyzwanie współczesnych przemian globalnych”. Współzałożyciel Sopockiej Inicjatywy Rozwojowej, autor książki „Żywność i demokracja”.

 

 

Organizatorami spotkania jest Sopocka Inicjatywa Rozwojowa w partnerstwie ze Świetlicą Krytyki Politycznej w Trójmieście.

__
Ten artykuł nie powstałby, gdyby nie wsparcie naszych darczyńców. Dołącz do nich i pomóż nam publikować więcej tekstów, które lubisz czytać

Zamknij