Miasto

Patti Smith. Sen życia w cyklu filmowym: „Odważyłyśmy się!”

patti_smith

Pokaz filmu Patti Smith. Sen życia, który odbędzie się w czwartek, 4 lutego o godz. 18.00 to pretekst do dyskusji o twórczyniach muzycznej alternatywy.

Patti Smith jest nie tylko znaczącą artystką muzyki rockowej i songwriterka. To postać, która poprzez swoją działalność wywarła, i wciąż wywiera, dużo szerszy wpływ na współczesną kulturę. Jedna z jej szczególnie istotnych twórczych przyjaźni – z artystą queerowej fotografii, Robertem Mapplethorpem – stała się kanwą dwóch głośnych książek: The Coral Sea i Poniedziałkowych dzieci.  Oboje mieli dar podobania się i nawiązywania pożytecznych kontaktów, jak zauważa w recenzji dla „Gazety Wyborczej” Marcin Sendecki.

Patti Smith to jednak również twórczyni osobna, autorka głośnych przebojów i tekstów literackich. W filmie Patti Smith. Sen życia Steven Sebring wykorzystuje archiwalia i bieżącą narrację swojej bohaterki, rozwikłując legendy na jej temat, ale nie zaburzając fascynującej aury tajemniczości. Patti Smith jest ikoną, ale pozostaje także przede wszystkim wciąż aktywną twórczynią inspirującą współczesnych odbiorców.

O filmie:

Patti Smith. Sen życia (2008) – dokument;
scenariusz i reżyseria: Steven Sebring,
czas: 109’

Zwiastun filmu

Pokaz filmu Patti Smith. Sen życia odbędzie się w czwartek, 4 lutego o godzinie 18.00 w Świetlicy Krytyki Politycznej w Trójmieście, ul. Nowe Ogrody 35, II p., Gdańsk. Wstęp wolny.

Cykl filmowy „Odważyłyśmy się” zamyka projekcja „Życie Jane”, która odbędzie się w marcu.

 Organizatorem wydarzenia jest Świetlica Krytyki Politycznej w Trójmieście.

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij