Miasto

Pasty roślinne – warsztaty kulinarne

Jak z roślinnych produktów przyrządzić pasty, dowiesz się podczas warsztatów odbywających się w ramach GlobFest, w sobotę, 22 listopada.

 

Podczas warsztatów Roślinne pasty dowiesz się, co zamiast nabiału czy wędliny można położyć na chleb, wykorzystując produkty dostępne w każdym sklepie. Każda osoba uczestnicząca w spotkaniu nauczy się, jak zrobić aromatyczne pesto z pietruszki, słodko-pikantną pastę z fasoli, czy pastę baba ganoush. Grupa razem wykona ok. 10 past, które następnie będzie można zjeść na domowo pieczonym chlebie oraz na bezglutenowych dodatkach.

 


Uczestnicy i uczestniczki warsztatów poznają historię powstania danej potrawy i informację o tym, skąd się ona wywodzi. Podczas warsztatów przekazana zostanie zarówno wiedza praktyczna jak i wiadomości na temat składników i przypraw, z których powstają później dania.

 


Prowadząca warsztaty, Judyta Warzecha z Kolektywu Samo Dobro, profesjonalnie zajmuje się edukacją kulinarną i organizacją wydarzeń kulinarnych. Na swoich warsztatach przekazuje wiedzę, którą zdobyła podróżując po świecie, czerpiąc ją z takich krajów jak Izrael, Francja, Indonezja czy Turcja. Łączy te informacje z tym, co przekazała jej mama, babcie i przyjaciele. Jej zdaniem kuchnia roślinna jest najbardziej interesująca, chociaż mało doceniana w Polsce.

 


 

Warsztaty Roślinne Pasty w ramach GlobFest – Tygodnia Edukacji Globalnej – odbędą się w sobotę, 22 listopada o godz.11:00 w Świetlicy Krytyki Politycznej w Trójmieście, ul. Nowe Ogrody 35, II p., Gdańsk.

 


Wstęp wolny.

 


Liczba miejsc ograniczona. Na warsztaty obowiązują zapisy pod adresem: [email protected] lub numerem telefonu 508 118 459.

 


Warsztaty odbywają się w ramach GlobFest – obchodów Tygodnia Edukacji Globalnej. Ich organizatorem jest Świetlica Krytyki Politycznej w Trójmieście.

 

 

 


 

Globfest – Tydzień Edukacji Globalnej odbywa się w toku projektu Zrównoważony rozwój. Akcja: Animacja! współfinansowanego w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w 2014r. Wydarzenie realizowane jest również w ramach projektu Stacje pogody (www.globalweatherstations.com) przy wsparciu finansowym z Programu Kultura Unii Europejskiej.

 

 

 


 

         

 

 

 

 

 

 

        

 

 

   

 

  

 

Komentarze

System komentarzy niedostępny w trybie prywatnym przeglądarki.