Miasto

Pasty roślinne – warsztaty kulinarne

Jak z roślinnych produktów przyrządzić pasty, dowiesz się podczas warsztatów odbywających się w ramach GlobFest, w sobotę, 22 listopada.

 

Podczas warsztatów Roślinne pasty dowiesz się, co zamiast nabiału czy wędliny można położyć na chleb, wykorzystując produkty dostępne w każdym sklepie. Każda osoba uczestnicząca w spotkaniu nauczy się, jak zrobić aromatyczne pesto z pietruszki, słodko-pikantną pastę z fasoli, czy pastę baba ganoush. Grupa razem wykona ok. 10 past, które następnie będzie można zjeść na domowo pieczonym chlebie oraz na bezglutenowych dodatkach.

 


Uczestnicy i uczestniczki warsztatów poznają historię powstania danej potrawy i informację o tym, skąd się ona wywodzi. Podczas warsztatów przekazana zostanie zarówno wiedza praktyczna jak i wiadomości na temat składników i przypraw, z których powstają później dania.

 


Prowadząca warsztaty, Judyta Warzecha z Kolektywu Samo Dobro, profesjonalnie zajmuje się edukacją kulinarną i organizacją wydarzeń kulinarnych. Na swoich warsztatach przekazuje wiedzę, którą zdobyła podróżując po świecie, czerpiąc ją z takich krajów jak Izrael, Francja, Indonezja czy Turcja. Łączy te informacje z tym, co przekazała jej mama, babcie i przyjaciele. Jej zdaniem kuchnia roślinna jest najbardziej interesująca, chociaż mało doceniana w Polsce.

 


 

Warsztaty Roślinne Pasty w ramach GlobFest – Tygodnia Edukacji Globalnej – odbędą się w sobotę, 22 listopada o godz.11:00 w Świetlicy Krytyki Politycznej w Trójmieście, ul. Nowe Ogrody 35, II p., Gdańsk.

 


Wstęp wolny.

 


Liczba miejsc ograniczona. Na warsztaty obowiązują zapisy pod adresem: [email protected] lub numerem telefonu 508 118 459.

 


Warsztaty odbywają się w ramach GlobFest – obchodów Tygodnia Edukacji Globalnej. Ich organizatorem jest Świetlica Krytyki Politycznej w Trójmieście.

 

 

 


 

Globfest – Tydzień Edukacji Globalnej odbywa się w toku projektu Zrównoważony rozwój. Akcja: Animacja! współfinansowanego w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w 2014r. Wydarzenie realizowane jest również w ramach projektu Stacje pogody (www.globalweatherstations.com) przy wsparciu finansowym z Programu Kultura Unii Europejskiej.

 

 

 


 

         

 

 

 

 

 

 

        

 

 

   

 

  

 

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij