Miasto

Park Książki – ostatni dzień lektury

Spotkanie z Anną Dziewit-Meller, występ Chóru TAK i wycięcie ulubionego cytatu uwieńczy działalność Parku Książki podczas Literackiego Sopotu 2016.

Podczas Festiwalu Literacki Sopot poświęconego literaturze izraelskiej w godzinach 12.00 – 18.00 zapraszamy do Parku Książki zlokalizowanego w Parku Północnym w rejonie placu zabaw.

W Parku Książki prowadzić będziemy letnią czytelnię Krytyki Politycznej składającą się z kilkuset pozycji wielu wydawnictw dla dorosłych i dla dzieci. Bezpłatnie książki przekazali m.in. Wydawnictwo Krytyki Politycznej, Zakamarki, Narodowe Centrum Kultury, Instytut Kultury Miejskiej w Gdańsku, Wyd. Łajka księgarni Ambelucja, Wydawnictwo Czarne, Smak Słowa oraz Wydawnictwo Uniwersytetu Gdańskiego

Ciekawe myśli znalezione w książkach będzie można zapisać na wielkoformatowej przestrzeni ekspresji literacko-rysunkowych.W godzinach 12-18 na wszystkich chętnych czekać będą farby oraz myśli spisane w pierwszej połowie roku podczas spotkań odbywających się w ramach projektu „Zaczytani na żywo”, który jest współfinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Program Parku Książki w niedzielę, 21 sierpnia:

13.00 Tata ucieka z cyrkiem- warsztaty dla dzieci prowadzone przez Agatę Półtorak zaproszoną przez księgarnię Ambelucja

Wspólnie przeczytamy pełną humoru bajkę Kereta i przekonamy się, że warto mieć marzenia, bo mogą spełnić się zupełnie nieoczekiwanie!
W części plastycznej wykonamy dużą makietę areny cyrkowej z wyciętymi z tektury i malowanymi postaciami cyrkowców.

14.00 ZaczytajMY się – rozmowa z Anną Dziewit-Meller o książce jej autorstwa, Góra Tajget.
15.00 English Book dla dzieci – pełen radości kontakt z językiem angielskim Anny Rostankowskiej
16.00 Chór TAK – występ amatorskiego Chóru TAK pokazującego siłę wspólnotowego śpiewu
16.30 wybranie ulubionych fragmentów z Sopockiej Księgi Cytatów poprzez wycięcie ich z płótna.
17.00 Warsztaty dla dzieci (wiek 9-12 lat) prowadzone przez Agnieszkę Muras z Wydawnictwa Krytyki Politycznej

Park Książki prowadzony będzie codziennie podczas trwania Festwialu Literacki Sopot w rejonie placu zabaw w Łazienkach Północnych w godzinach 12-18.

Organizatorem wydarzenia jest Świetlica Krytyki Politycznej w Trójmieście w partnerstwie z Biblioteką Sopocką. Spotkanie jest częścią projektu „Zaczytani na żywo” wspieranego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

                     

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij