Miasto

Ograniczanie praw kobiet

Łamanie praw człowieka, a prawa reprodukcyjne. O planowanych ograniczeniach praw kobiet porozmawiamy we wtorek, 26 kwietnia, o godz. 17.00 z Elżbietą Jachlewską, wice przewodniczącą Partii Kobiet.

Proponowane zmiany w warunkach dopuszczalności przerywania ciąży, to wysoce dyskusyjne metody ingerencji w prawa reprodukcyjne, będące element praw człowieka. Jakie będą skutki ewentualnej zmiany? Czy naprawdę chodzi o ochronę życia? Jakie konsekwencje poniosą Polki i Polacy?

W jakim kontekście o proponowanych zmianach donoszą media oraz, o toczącej się debacie publicznej porozmawiamy podczas Krytycznego Przeglądu Prasy.

Rozmowę o doniesieniach medialnych moderować będzie Elżbieta Jachlewska, wice przewodnicząca Partii Kobiet.

Krytyczny Przegląd Prasy moderowany Elżbietę Jachlewską odbędzie się we wtorek 26 kwietnia, o godz. 17.00, w Bibliotece Sopockiej, Ul. 23 Marca 77C, Sopot. Wstęp wolny. 

Krytyczny Przegląd Prasy, czyli omówienie doniesień medialnych to dyskusja o aktualnościach, ale również okazja do poznania szerszej perspektywy podejmowanych tematów. Zależy nam, aby czytać i rozmawiać o interesujących nas zagadnieniach z zaproszonymi gośćmi. Krytyczny Przegląd Prasy jest częścią projektu Zaczytani na żywo realizowanego w Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sopocie.

Organizatorem wydarzenia jest Świetlica Krytyki Politycznej w Trójmieście w partnerstwie z Biblioteką Sopocką. Spotkanie jest częścią projektu „Zaczytani na żywo” wspieranego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij