Miasto

O projekcie zmiany tzw. prawa aborcyjnego

Omówienie przewidywanych skutków prawnych wprowadzenia całkowitego zakazu terminacji ciąży w środę, 27 kwietnia.

Propnowane przez skrajnie konserwatywne ugrupowania zmiany w Kodeksie karnym oraz w Ustawie o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży, to z prawnego oraz medycznego punktu widzenia, wysoce dyskusyjne metody ingerencji w prawa reprodukcyjne, będące element praw człowieka. Jak ma się proponowana nowelizacja do prawa unijnego, międzynarodowego,  karnego oraz praw człowieka? Jak proponowana zmiana dotyka nawet zasad języka polskiego, co przełoży się na interpretację nowych przepisów przez sądy? Jakie będą skutki ewentualnej zmiany, czy naprawdę chodzi o ochronę życia, wreszcie- jakie konsekwencje poniosą Polki i Polacy? Na te pytnia odpowiemy na spotkaniu.

Eksperci i ekspertki ds. prawnych przedstawią przewidywane skutki wprowadzenia proponowanych zmian w tzw. Ustawie o planowaniu rodziny oraz w Kodeksie karnym w kwestiach dotyczących planowanego całkowitego zakazu terminacji ciąży.

Uczynić biedną dziewczynę matką, pozbawić ją pracy dlatego, bo spodziewa się macierzyństwa, kopnąć ją z pogardą, zrzucić na nią cały ciężar błędu i jego skutków, zagrozić jej latami więzienia, jeżeli oszalała rozpaczą chce się od tego zbyt ciężkiego na jej siły brzemienia uwolnić, oto filozofia praw, które – aż nadto znać – były przez mężczyzn pisane.

Tadeusz Boy Żeleński, Piekło kobiet

Spotkanie prawniczo – edukacyjne na temat proponowanych zmian w tzw. prawie aborcyjnym odbędzie się w środę, 27 kwietnia 2016r. o godz. 18.00 w Świetlicy Krytyki Politycznej w Trójmieście, ul. Nowe Ogrody 35. Wstęp wolny.

Organizatorem wydarzenia jest Świetlica Krytyki Politycznej w Trójmieście we współpracy z Trójmiejskimi Dziewuchami Dziewuchom.

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij