Miasto

Nauczyciel Sztuki na Literackim Sopocie

Happening, warsztaty z udziałem pisarek, Krytyczny Przegląd Prasy oraz debata z Wojciechem Kłosowskim - to plan na niedzielę.

W niedzielę możliwe będzie poznanie prawdziwego mistrza – Wojciecha Kłosowskiego, autora książki Nauczyciel Sztuki. Jego debiutancka powieść, to wciągający labirynt przygód i intryg, w których szermuje się nie tylko mieczem, szablą i trucizną, ale także myślą. Debata wokół książki odbędzie się o godz. 18.00 w Parku Książki. Spotkanie poprowadzi Lidia Makowska, przewodnicząca zarządu Rady Dzielnicy Wrzeszcz Górny.
 

Wcześniej, bo już od godz. 12.30 zaplanowany jest szereg atrakcji dla dzieci. Początek to czytanie fragmentów książki Współpraca. Przewodnik dla dzieci, której współautorką jest Janina Ochojska i członkowie Krytyki Politycznej.

Happening angażujący przechodniów do współtworzenia na dużym kole tektury unikalnej mandali, Sopockiej mandali ze słów i barw rozpocznie się o godzinie 13.00. Happening poprowadzi Agata Półtorak, ilustratorka literatury dziecięcej.

Do najmłodszych przyjadą też dwie autorki, Åsa Lind i Moni Nilsson. Warsztaty poświęcone książkom o Piaskowym Wilku i Tsatsikim rozpoczną się o godz. 15.00, poprowadzi je Sandra Szewczuk.

Krytyczny Przegląd Prasy, czyli rozmowę o istotnych wydarzeniach przedstawianych w mediach poprowadzi Wojciech Kłosowski, pisarz oraz ekspert samorządowy – specjalista od lokalnych strategii, wykładowca zarządzania kulturą i problemów rewitalizacji miast. Przegląd zacznie się o 15.00, a o 18.00 dzień zakończy rozmowa z autorem Nauczyciela Sztuki.

Park Książki to darmowa letnia czytelnia z bogatym księgozbiorem i licznymi atrakcjami zachęcającymi do codziennego kontaktu z książką. Na szczególną uwagę zasługuje Sopocki Kanon Książki, czyli spis ważnych lektur stworzony przez czytelników w lipcu i sierpniu.

Letnia czytelnia Parku Książki podczas Literackiego Sopotu działać będzie w godzinach 12 – 20.

Podczas pięciu dni Literackiego Sopotu w Parku Książki działać będzie Letnia Czytelnia, zaplanowanych jest 10 warsztatów dla dzieci, dwa weekendowe happening, dwa spotkania literackie, debata o Nowych Mediach oraz Krytyczne Przeglądy Prasy.

Podczas Literackiego Sopotu możliwe będzie kupienie książek Wydawnictwa Krytyki Politycznej na Targach Książki na Placu Przyjaciół Sopotu w godzinach  11 – 21.

W letniej czytelni dostępne są książki dla dorosłych i dzieci wielu wydawnictw, m.in.: Słowo/obraz terytoria, Smak Słowa, IS Wyspa, magazyn „Bliza”, W.A.B., Czarne, Bęc Zmiana, Zakamarki, Dwie Siostry, Format, Narodowego Centrum Kultury oraz Wydawnictwa Krytyki Politycznej. Po zakończeniu Parku Książki wszystkie pozycje zostaną przekazane Bibliotece Sopockiej. W czytelniach dostępna jest bezpłatna gazeta „Kurier kultura”.

Tegoroczny Park Książki w Parku Północnym jest częścią ogólnopolskiego projektu wspieranego jest Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Sopocki Park Książki organizowany jest w partnerstwie z Biblioteka Sopocką.

Projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Partnerem sopockiego Parku Książki jest Miejska Biblioteka Publiczna w Sopocie


__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij