Miasto

Melancholia mięsa

O melancholii, związkach, uwikłaniu w religię i innych tematach powieści Marka Susdorfa porozmawia z autorem Przemysław Minta w czwartek, 29 stycznia.

Dyskusja sprowokowana przez Dziennik znaleziony w błękicie Marka Susdorfa odbędzie się w czwartek, 29 stycznia, gdzie o melancholii, związkach, uwikłaniu w religię i innych zagadnieniach obecnych w powieści porozmawia z autorem Przemysław Minta.

 

 

Druga publikacja Susdorfa to literatura nieograniczona tekstem, wokół którego autor zbudował narrację wizualną. Sesja zainspirowana przez Dziennik znaleziony w błękicie zawiera fotografie przedstawiające autora operującego rekwizytami złożonymi z kawałków mięsa i innych szczątek zwierzęcych. Nagi, w teatralnym makijażu przypomina mima wyłonionego z makabreski – interesującą popkulturową figurę pełną sprzeczności.

 

 

Spotkanie z autorem Markiem Susdorfem prowadzone przez Przemysława Mintę odbędzie się w czwartek, 29 stycznia o godzinie 19.00 w Świetlicy Krytyki Politycznej w Trójmieście, Gdańsk, ul. Nowe Ogrody 35, II p.

 

 

Melancholia to stan zakorzenienia w przeszłości. Żeby zakończyć trwanie melancholii, trzeba przeżyć żałobę. Tą książką chciałem powiedzieć, że dla mnie istnieje ciało. W duszę, taką jak ją po chrześcijańsku rozumiem, wolę nie wierzyć. Generalnie wolę nie wierzyć. (Marek Susdorf)

 

 

Książkę można czytać na dwa sposoby: [dosłownie] jako realistyczną narrację o zemście porzuconego chłopaka. Porzuconego nie tylko w kontekście relacji, ale również tożsamościowo, [a zarazem] opowieść o zniewoleniu przez religię, w której panuje tylko przemoc i władza, samotność oraz lęk przed bliskością. (Anna Godzińska, Szuflada.net)

 

 

Trailer książki

 

 

Marek Susdorf – rocznik 1985, studiował slawistykę w Gdańsku i Nowym Sadzie, ukończył redakcję tekstu UW i z wyróżnieniem gender studies PAN; autor prowokacyjnego Dziennika znalezionego w piekarniku i projektu literackiego Gawiedzi nadwiślańskiej kilka słów o…; publikował m.in. w „Zadrze” i na łamach Feminoteki.

 

 

Przemysław Minta – prawnik, z zamiłowania lewicowy działacz , wiceprezes Stowarzyszenia na Rzecz Osób LGBT Tolerado, entuzjasta literatury science-fiction, cyber-punk, fantasy.

 

 

Organizatorem wydarzenia jest Świetlica Krytyki Politycznej w Trójmieście. Patronat nad publikacją objęły Radio Kolor, Stopklatka.pl, Literatka.com, Szuflada.net,  „Replika” oraz Queer.pl.

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij