Miasto

Maj w Trójmieście

O nękaniu i nierównym traktowaniu w pracy, dyskryminującym języku, połączeniu ekologii i literatury, bio arcie i narkopolityce.

Maj Świetlciy Krytyki Politycznej w Trójmieście rozpoczynamy w Sopocie Czytelnią Parku Książki na Brodwinie pełną atrakcji dla małych i dużych czytelników.

Pierwsza majowa debata odbywająca się w Świetlicy Krytyki Politycznej w Trójmieście współorganizowana będzie z Kancelarią Sprawiedliwości Społecznej Ochrona pracowników przed zachowaniami patologicznymi w miejscu pracy. W spotkaniu moderowanym przez Grzegorza Ilnickiego udział wezmą Małgorzata Tarasiewicz, działaczka społeczna, prezeska Stowarzyszenia Współpracy Kobiet NEWW Polska, Karina Wiszniewska-Wąsik – psycholożka, specjalista rozwiązywania problemów mobbingowych oraz Marcin Grudziński, radca prawny, który opowie o możliwościach ochrony praw pracowników dyskryminowanych. Do wzięcia udziału w dyskusji zapraszamy w środę, 7 maja o godz. 18.00.

W poniedziałek, 12 maja gościć będziemy autora książki Różowy język, Błażeja Warkockiego, który weźmie udział w rozmowie z Izabelą Morską i Ewą Graczyk m.in. na temat dyskryminującego języka w dyskursie dotyczącym osób nieheteronormatywnych.

Przedostatnie już spotkanie z cyklu Rewolucja kobiet prowadzonego przez Agatę Larczyńską, tym razem z gościem dr Dagmarą Binkowską – Dliżansem, pociągiem, a może rowerem? Podróż do emancypacji. Na seminarium zapraszamy we wtorek, 13 maja.

Bio art – symbiotyczna przyszłość, to tytuł kolejnego seminarium w ramach Uniwersytetu Krytycznego i cyklu Szuka Czasu Współczesnego prof. Grzegorza Klamana. Majowe spotkanie zaplanowane jest na czwartek, 15. o godz. 19.00.

Dzień później, w piątek 16 maja zapraszamy do Teatru Miniatura, gdzie we współpracy Świetlicy Krytyki Politycznej w Trójmieście organizowany jest pokaz filmu Pułapki rozwoju reż. Mathieu Roy, Harold Crooks oraz debata Jak się rozwijać, żeby przetrwać z udziałem Andriego Snær Magnasona, Jasia Kapeli, Michała Olszewskiego prowadzona przez Marcina Gerwina.

Debata Jak się rozwijać, żeby przetrwać będzie ogłoszeniem programu Stacje Pogody współtworzonego przez Krytykę Polityczną, który stawia literaturę i narrację w centrum dyskusji o zmianach klimatycznych. Organizacje z Berlina, Dublina, Londynu, Melbourne i Warszawy wybrały pięcioro pisarzy do programu rezydencyjnego, który stworzy okazję do wspólnej pracy i zbadania, jak literatura może inspirować nowe style życia w kontekście najbardziej fundamentalnego wyzwania, przed którym stoi dzisiaj ludzkość – zmieniającego się klimatu.

Spotkanie wpisuje się również w islandzki program Teatru Miniatura, gdzie od 15 do 25 maja odbywać się będą wydarzenia prezentujące islandzką kulturę towarzyszący polskiej prapremierze sztuki „Błękitna planeta” Andriego Snæra Magnasona w reż. Erlinga Jóhannessona z muzyką zespołu múm.

Nauczycieli chcących podzielić się swoimi doświadczeniami o profilaktyce narkotykowej w trójmiejskich szkołach zapraszamy do zapisywania się na warsztaty zaplanowane na piątek, 23 maja w godz. 16.00 – 20.00. Chęć uczestnictwa można zgłaszać na adres: tró[email protected]

Obchody Święta Gdańska z udziałem Świetlicy Krytyki Politycznej w Trójmieście odbędą się w sobotę i niedziele na Placu Świętopełka, gdzie zapraszamy do wspólnej gry planszowej Rozegraj miasto. Wszystkich nastawionych na wspólne tworzenie przestrzeni miejskiej zapraszamy 24 i 25 maja. Moderatorzy służy będą ekspercką wiedzą z zakresu partycypacji oraz włączania mieszkańców w procesy urbanistyczne.

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij